neděle 8. června 2014

Chvíle před večerem
Vše plyne. Souhlasím. Chvilku je to plynulé, ale občas se to začne klikatit, různě otáčet, někdy se to převrátí naruby. Snažím se přijít na kloub tomu, co to způsobuje. Jeden důvod je zcela jistě intenzita a hloubka prožitku. Každý máme nastavený určitý objem a ten, když se vyčerpá, způsobí, že dojde k evoluci. Prostě se posuneme dál. Nevím, zda výš, ale dál určitě. Asi se teď ptáte, o čem to vlastně píšu, co to melu..:-)
Samozřejmě se to týká mého focení, ale ponechala bych to klidně v obecné rovině.

Troufám si to tvrdit, protože to pozoruji nejen u sebe.

Připomíná mi to počítačovou hru, kdy splním jeden level a další je úplně jiný. Neméně zajímavý. Vracet se zpět najednou přestává dávat smysl. Přijde jakési prozření, osvícení, pochopení toho minulého, ale před námi se otevírá zase něco nového, ponořeného ve tmě, co je třeba zase rozkrýt. 

Není to přelétavost, není to povrchnost, je to jakási zákonitost. Každý však má ty úseky různě dlouhé a někdo jich prožije v životě jen pár a někdo víc, mohou se týkat různých věcí, včetně těch nejosobnějších.

Co jsem tím malým zamyšlením chtěla říct. Dívám se na fotku zase jinak, hledám její pravý smysl. Brání mi to pokračovat stejně jako dřív, hledám klíč k tomu novému levelu. 


5 komentářů:

 1. Evoluce,….

  tak se to da nazvat, nebo treba poznani, dospivani, starnuti,..
  v nasem zivote, aspon v mojim, mame nekolik takovych fazi, kterymi prochazime. Nekdy sami, nekdy s rodinou, nekdy se nase cesty rozbehnou, nekdy zase spoji.
  Zaciname v detstvi, kdy poznavame, pak nastane obdobi kdy uz vsechno vime, a lepe nez ostatni, pak prijdeme na to ze je to jinak, smirujeme, vyrovnavame se s okolim , uzivame to co se da…ovsem nekomu to mysleni ze umi vse nejlepe zustane. Je to evoluce, beh, kolobech zivota.
  Tvoje fotky jsou z prostredi mne velmi blizkeho. Sedavam takhle k veceru na takovyhle mystech, pozoruji , posloucham , obdivuji krasy okolo mne . A uzivam si toho, dokud muzu.
  Ovsem takovym monstrum jak na te druhe se snazim vyhnout.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem velmi rad ze jsi se o tuhle myslenu a fotky podelila

   Vymazat
 2. pěkné fotky, pěkná slova, přeji štěstí na Tvé cestě za poznáním sebe sama .-)

  OdpovědětVymazat
 3. Rád tě vidím a rád tě slyším Ivo .)

  OdpovědětVymazat
 4. Ivo, ten pocit dobře znám. Pěkné fotografie (ta poslední mě vzala na komoru) a pěkné psaní. Škoda že nemám dar slova ...

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you