pondělí 9. září 2013

My, nezna-bozi.

Je to zvláštní, že tak blízcí sousedé, jako jsou Česko a Polsko, mají tak rozdílné statistiky, co se týká vztahu k náboženství. My jako národ s největším procentem nevěřících, ba i ateistů, a naši severní sousedé jako národ hluboce (?) věřících.... A tak my, putujíc letos v létě  (a i jindy) po Polsku, občas sklouzneme k lehce ironickému pohledu na křesťanskou víru a její symboly (věřící by to nazvali jinak). Můžete mít na to jiný názor, ale občas co vidíme a slyšíme...  třeba bychom byli také takoví, kdybychom žili v takové zemi a byli věrni... tradicím?

Swiebodzin, Polsko
největší socha Krista na světě


7 komentářů:

 1. Ano, Polaci patri mezi velmi verici na tehle zemekouli,..
  to jim ovsem nebrani v tom, aby vesele hresili mozna vice nez ostatni.
  A potom si postavi obrovske modle. Coz je jina kapitola, mohl bych psat dlouze.
  Fotku cos udelal, beru dvojim zpusobe. Pos svicnem je nejvetsi stin,…nebo jak se to rikalo. ( hresit muzem vesele dal, hlavne aby jsne se schovali za zada toho co ani vlastne God neni,..)
  A nebo, posvitime si na tohohle pana kazatele, ktery nam kazal at nestavime modle a nemodlime se ke kusu dreva nebo kamene, a mi to delame (ne vsichni) o sto sest….
  Jinak jako obvykle velmi dobra, pouzna fotka.

  OdpovědětVymazat
 2. mi ta lampa vadí(co je přes Krista),ta zadní by mi stačila :-)
  když jsi již u toho národa,příjde mi,že jsme jak špatně upečenej chleba a jak tak skáčeme,"kdo neskáče není čech" tak se drolíme

  OdpovědětVymazat
 3. něco je víra, něcojiného církev, asi tak :p

  OdpovědětVymazat
 4. Osvícení nového věku..jestli je tohle Kristus, tak je čím dál skutečnější a lidšťější..nadpozemskost nějak mizí..ať je jak chce vysoký..

  OdpovědětVymazat
 5. nevěřím v Boha. Věřím v lidi, ale nějak čím dál míň

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you