úterý 19. února 2013

FUKUŠIMA

Ještě mám v živé paměti ty doby, kdy se do Ostravy jezdilo na pověstné burzy. Byl jsem i já, dokonce jednou i s mým milovaným Zenitem 11, a málem jsem dostal "po čuni" za pokus o fotografii. A vlastně - dnes je tomu nejinak. V těch místech stojí obludné obchodní centrum, kterému ostraváci neřeknou jinak než "Fukušima".  A s tím fotografováním...  je to skoro stejné. Jen namísto naštvaného prodejce pašovaného zboží mne drapne rachitické vyžle v černém obleku se zakrouceným drátem u ucha. Fotografií je trochu víc než obvykle - většinou vás obměkčuji zoufalými solitéry - a ponechal jsem v této části série i barvu, na mne poměrně netradičně.
19 komentářů:

 1. jak dědeček sušil až usušil :p dobřé uleženiny, hodně mě bere trojka, čtyřku nemusím a poslední je vyloženě skalákovina :p

  zadařilo se, Pavlí

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. trojku mám i variantu "šluk", byl jsem hodně nerozhodný. Ty svislice jsou šílené, jak to s nimi můžeš vydržet :p nešlo se jim tam vyhnout, i kdybych chtěl :-)

   Vymazat
 2. mne se líbí ten zákryt xichtíku v kontrastu s pozadím... raději nevidět, nebo tak něco :) normoš, mám pro to cit, nemám oko z kašparovy krávy a navíc je v zoneru něco jako vodováha :-p :dddd

  OdpovědětVymazat
 3. Pavle, už od "Paříže" vím že toto umíš moc dobře. Jenom mi prozraď jak dlouho jsi tam fotil. Prosím :-)

  OdpovědětVymazat
 4. podle exifu, loni na apríla, první foto 11.39 hod, poslední 14.31, v tom samozřejmě přestávka na pozření nudlí s nějakým nakrájeným zvířátkem, leč byli jsme v časové tísni, odskočili jsme si tam jen co kamarád kdesi v Hrabové tuším, vymění nárazník na Evině autě, kterýžto pár týdnů předtím při jakémsi závodění úplně rozflákala. Abych nezapomněl, mírně kňourající kompletní Evičky potomstvo taktéž se vleklo za námi a různě překáželo :-) Eva mne zabije :-) jeden potomek (potomka) je i na první fotce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nezabije, kdo by jí hlídal ... :-)

   Vymazat
 5. ne nezabiju, ale v červnu, až budu mít zkoušky, tak s nimi za trest budeš celý týden :dd

  OdpovědětVymazat
 6. 1,2 a od osmičky dál, ale ta poslední je prostě boží. Je dobře, že nám tu předkládáš širší výběr, asi každý si vybere ty své, ale mám dnes za to, že pokud chceš silnou sérii, tak 3-4 jsou tak maximum, aby to všechno hrálo.

  Jinak v těch dětech a potomcích mám docela maglajz, možná byste někdy mohli pohovořit o rodině..:-DD Nebo aspoň kolik vám vlastně je a čí jsou potomci potomků..? I když na druhé straně, je to jedno..to je taky fakt..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ČB jsem zatím nechal "u ledu", mám jich pár, ale byla to divná společnost, dohromady. Už tak tyto fotky vypadají jako balíky na poště, neustál jsem jednotný formát, v tak velké sérii. Počkám, které z těchto fotek se "usadí" a budu si za nimi stát za několik měsíců, podle toho poznám.... a případně použiju dál.

   No, popřemýšlíme, třeba dáme dohromady nějaký cyklus foteček na představení sebe-nás, snad v retrospektivě by byla dobrá příležitost... :-)

   Vymazat
 7. Líbí se mi, že jsou všechny načichlý člověčinou ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ... občas ale podléhám lehké depresi, zda ty moje minimální postavičky na fotkách nejsou už hodně "ojeté" :-)

   Vymazat
  2. nemnej obavy, Pavle....ja mam stejny pocity kdyz uverejnuji kazdou fotku,...

   Vymazat
  3. Pavle, já ty Tvoje lidičky mám rád ...

   Vymazat
 8. Velice dobrá série, beru všechny...tohle umíš jenom ty a Eva .)
  Jste tak propojeni, že kolikrát nejde poznat, kdo z vás to fotil .)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. moje noční můra (((-: navíc u většiny fotek musel jsem oželet svojí oblíbenou diagonální kompozici, a přistoupit na Evičky oblíbené svislé linie, takže dílo zkázy dokonáno :-)

   Vymazat
 9. Někdy přemejšlím co jsem Ti ještě nenapsal,možná,že se mi něco nelíbí,ale bohužel tady nemohu sloužit.:-)

  OdpovědětVymazat
 10. Už to tu někdo píše nade mnou - je z čeho si vybírat, vybral jsem si

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you