neděle 6. ledna 2013

EXTR130106

Taková zimní krajinka ...

26 komentářů:

 1. Na tebe Luboši nezvykle barevná .)
  Pominu-li pravou polovinu, tak se nechám rád unést někde daleko...nejlépe k moři daleko od lidí a průmyslové revoluce .)

  OdpovědětVymazat
 2. Milane, vím jak to myslíš. Ale ono slepě bazírovat na nějaké zásadě (třeba že fotografie musí být černobílá) může být občas pěkná pitomost. Mám ji v čb provedení, o tom jsi snad ani na vteřinku nepochyboval :-) Ale o tom že ven půjde barevná jsem věděl už když jsem ji viděl na foťáku. Ta barva tomu prostě dává švih :-) No, na zimní krajinku je to opravdu barevné až, až, ale když je ta zima taková :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem Luboši naopak rád, že ji vidím v barvě, svět je přece pestrá paleta barev (to myslím naprosto vážně, viz mé poslední foto). To je má momentální obcese, hledat na snímcích jednoduchost a srozumitelnost .) Víš, že že jsem docela rád, když komentuji fotky jako první ? Tak nějak nechci být ovlivňován a jsem dokonce rád, když se mýlím.
   PS: také jsem poslední dobou propadl focením s dlouhými časy. Pokud budeš tuto fotku tisknou, možná bych retušoval tečky v pravé půlce, zřejmě máš nečistoty na snímači .)

   Vymazat
  2. Tak jsem si očistil monitor a máš pravdu, a jsou tam. Zkusím nafotit bílou zeď, to ukáže pravdu :-) Milane, jednoduchost ve fotografiích nemůže být obsese. O té srozumitelnosti bych si dovolil polemizovat ... :-)

   Vymazat
 3. Nedávno jsem viděl tu nejdražší fotografii světa. Tu "Na břehu Rýna" tahle mě ji připomíná a nebude to cenou :-)

  Ta je v tomto případě seriózní...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kolego Jeřábku, ta podoba je čistě náhodná, věřte mi :-) K tomu Rýnu jednu poznámku. Kolega Mrňa ji trochu studoval a konstatoval, že je pěkně doprasená, všiml jste si toho také? Až mi zbyde trochu času, tak se po ní mrknu. No a počkejte až tuto "Na břehu písečáku" objeví kritika, to teprve budou lítat cifry :-)

   Vymazat
  2. Víte všiml, ale my tady takové pojmy jako "doprasená" nepoužíváme :-)

   Tak jsem o technice pomlčel :-)

   Vymazat
 4. Já vím, on výraz:"...mající nedostatky ve zpracování..." zní také hezky, ale doprasená, to je výraz hodný horala. A navíc je to rychlejší ... :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Počkal jsem si na monitor domů. Možná bych zkusil malinko tu světlou stáhnout, trochu mě dráždí, ale papír řekne určitě něco jiného.
  Jinak jsi mě opět velmi mile překvapil. Čím dál víc se začínám těšit na Tvojí výstavu. ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milane, tady by opravdu záleželo na tisku. Pokud by v tisku vypadala tak jako na mém monitoru, tak bych byl spokojenej. Možná že tam to lehké dráždění chci mít :-)

   Vymazat
 6. Lubos, velmi libava pro mne,
  mozna je cas si vycistit cenzor v camere,...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, to by možná také nebylo špatné. Nikdy jsem to nedělal a zajímaly by mě kolegové vaše zkušenosti. Rudo, asi vyndám něco hodně ušmudlaného z archivu a mohli by jsme tady rozpoutat lehkou výměnu zkušeností :-)

   Vymazat
  2. Lubos, nevim jestli mluvime o tom stejnym,...podle par tmavech malinkejch kolecek na tve fotce, usuzuji, ze mas spinavej senzor v camere,...:)

   http://www.climaxphoto.net/store/nikon_d200_sensor_cleaning.html

   http://www.luminous-landscape.com/essays/sensor-cleaning.shtml

   Vymazat
  3. Rudy, nepředbíhej já bych tady téma čištění čipu otevřít ve větším :-) Ale každopádně díky :-)

   Vymazat
 7. líbí se mi takhle v barvě, dává fotce teplo a naději. A bez tepla a naděje není život

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jirko, ten pocit z tepla (překvapivě ho mám i z té zelené barvy) mě donutil vystavit to barevné. V té letošní zvláštní zimě je to opravdu osvěžující :-)

   Vymazat
 8. zajímavá... ještě úplně nevím, co si o ní mám myslet, ale první dojem je tak obyčejně sympatický... a to "obyčejně" je v mém vnímání většinou plus...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teto Moniko, kdyby jsi ho viděla, jak tady sedí, usmívá se a kouká do stropu :-)

   Vymazat
  2. Pinokio, a nepleteš to?.. nejsou to spíš oči vsloup? :-)))

   Vymazat
  3. Ne, nepletu se. Tak se kouká a usmívá když se dobře nají, nebo když ho někdo pochválí ... :-)

   Vymazat
 9. Čím hnusnější počasí, tím zajímavější fotka ;-) Jo, je mi sympatické, že jsi do ní prakticky nesáhl. Za střízliva jsi se na břehu rybníka tak krásně zamotal, že s sebou příště pro jistou přibalím lahvinku a pojedeme vlakem ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ostatní kolegové prominou ten výraz a Míra ví že to nebudu myslet zle. Blboune, mě se jednu chvíli udělalo tak šoufl ... :-) Sílí ve mě myšlenka, že světlo je můj nepřítel ... :-)

   Vymazat
 10. tedy působí na mě tak, že bych měl utíkat někam do LHR a to velmi, velmi naléhavě,
  působí a to je dodře

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Josefe, za ten komentář Ti moc děkuju ...

   Vymazat
 11. Vypadá to jak zamrzlé moře..ale k tomu neladí ta hnědá..na léto je to zas příliš studené a takové "řídké" ..

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you