neděle 25. listopadu 2012

Procházka (s)podzimem

Dnes odpoledne jsem se konečně vypravil navštívit svého kamaráda a spoužáka z průmky Procházku. Před třemi týdny ho vyhodili z práce. Na minutu - tak už to tu chodí. Za poslední tři roky podruhé.
Po cestě jsem přemýšlel, jak vtipně se dole u hlavních dveřích ohlásím, už jsem se chystal zmáčknout zvonek, když mi poklepal kdosi na rameno. Jeho žena Helena. "Máš doma Honzíka?", ptám se. "Ne, právě jsme ho odvezli do nemocnice na psychiatrii!!", odpoví mi se slzami v očích a mizí za domovními dveřmi.


Omráčen jsem odešel jsem na blízké Malé Versailes a ve venkovním opuštěném altánu nafotil tuto smutnou podzimní elegii.
Svinská doba.

13 komentářů:

 1. To je mi líto. Je to tak. Je divná doba. Mám pocit, že za mýho života nikdy ještě taková nebyla. Ale jednotlivec to neovlivní, je to nějak čím dál víc globální, jak se říká. Není práce, kolečka se zpomalují..kdo ví, kam až se to dostane.

  Fotky pro mě hlavně ty dvě poslední. Ty jsou...

  OdpovědětVymazat
 2. Mně se Jirko nejvíce líbí jednička a trojka, v těch čtu.

  OdpovědětVymazat
 3. 1 a 4 a kolegovi držím palce,asi proto,že prožívám to samé,nejvíc mne štve,že mi to bere chuť na focení,proto nic nedávám...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Míro, já to prožíval před dvěma měsíci, vím o čem mluvíš.

   Vymazat
 4. Tak tyhle situace dokáží jít jak se říká pod kůži jak těm, kterých se to týká adresně, tak těm co mají ve své rodině, ve svém okolí. S pokročilejším věkem je dnes v CZ ta situace většinou ještě tristnější a téměř bez světélka v tunelu, do kterého ten dotyčný náhle spadne.

  Takové navštívení v této situaci muselo zasáhnout i Tebe, Jirko a fotky odpovídají Tvému rozpoložení. Jsou smutné, opadávající, bez stopy potěšení.

  Nicméně, důvody ukončení pracovního poměru mohou být různé a ze své dost bohaté praxe nějak odolávám bez znalosti věci jen tak hodnotit jednu či druhou stranu a to myslím obecně. Ono nakonec to bývá i tak, že tím viníkem je cosi třetího, třeba nekompetentní rozhodování státu a zaměstnavateli pak už nic jiného ani nezbývá. A to ani nemluvím o kompetentnosti rozhodování EU třeba v segmentu zemědělství...

  OdpovědětVymazat
 5. Ano Josefe, tento případ hodnotím subjektivně, pocitově bez znalosti důvodů, pouze se znalostí důsledku.
  Nedobře je mi však z obecného stavu poměrů zaměstnanec/majitel. Je to třetí kamarád v mém bezprostředním okolí. Jeden se ozval, že bych snad mohl chtít zaplatit odpracované přesčasové hodiny, okamžitá výpověď. Druhý na stejném pracovišti se po třech měsících každodenní třináctihodinové práce ozval, že by snad... Dopadl stejně.
  Já a má žena jsme před třemi roky nedostávali tři měsíce plat, pak jsme byli oba skončeni a dodnes nám bývalý zaměstnavatel dluží celkem 140 tis, za což si insolvenční správce vyplatil 5 milionů.
  Svinská doba

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proto jsem psal co jsem psal v obecné rovině. Konkrétních případů z tohoto segmentu a třeba i z prostředí exekucí je na vyskočení z okna čím dál více....

   Vymazat
 6. Krásný fotky.. situace mizérie... :-(

  OdpovědětVymazat
 7. přijde zase jaro. a snad kdyby nebyl ten podzim chmurný, nepoznali bychom to.
  vyhlídky neradostné a budou se asi týkat i mojí osoby....

  pěkné fotky

  OdpovědětVymazat
 8. Smutné psaní, smutné fotografie.
  Já na ty vyhlídky radši nemyslím a snažím se být optimista.

  OdpovědětVymazat
 9. krasne obrazky,....

  a zivot jde dal...

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you