úterý 23. října 2012

Zrození jedné z cest

 

 

11 komentářů:

 1. Tohle jsou, nebo tedy bývají klukovské fotografie.

  Tak si Tě představuji, jak tam cupitáš v kostýmku, botkách na podpatku a s načesanou hřívou lehce provívanou chladným větříkem, který Ti do ní shazuje kapičky mlhy :-)

  Myslím, že jsi tady dostala z tématu maximum co se dostat dalo. Na první pohled neestetičnost místa dostala estetiku, kompozici i výraz, se kterým je zacházeno velice citlivě. Jako kdyby tam měl někde za zatáčkou stát sbor, nahoře na terénní vlně "vážní" muzikanti a rozléhal se nějaký Prokofiev, který by se mě do toho hodil.

  Jen se děsím, že by to pak zboural nějaký potrhlý zážitkář na čtyřkolce.

  Jak visíš, dnes bych ty fotky nechal jak jsou, nic nevyhazovat. Jen tu čtvrtou bych dal možná na samý konec. Muzikanti by seděli asi na hraně té hromady co je na té třetí fotce a ten sbor na té ploše co připomíná část skokanského můstku mezi vzletem a dopadem...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musim rici ze jsem byl tvou poznamkou inspirovan a poustel jsem si Prokofieva,..dopadlo to takhle, kdyz se divam na tyhle Ivaniny fotky, Prokopfievova muzic mne nenaskakuje,...ovsem ted kdyz posloucham Prokofieva tak mne naskakuji Ivaniny fotky.

   Vymazat
 2. Mám radost z toho, co jsi napsal, zvláště z toho Prokofieva. Ano, asi se tu opět projevily moje "mužské" vlastnosti..:-D Nicméně tenhle soubor je po delší době, ne-li vůbec celkově tím, s čím dokážu být beze zbytku spokojena. Toto je moje duše, moje rozpoložení, moje touha a výpověď. Vyhovuje mi tu jistá monumentalita, závažnost, přitom ovšem naprostá civilnost, která je oproštěna od všech příkras. Jenže tahle témata člověk nepotká každý den..a možná je to dobře.

  Čtyřku jsem přesunula, zase jsi měl pravdu, aby došlo z tomu "zrození", přirozeně..:-)

  OdpovědětVymazat
 3. Pěkné, náladové,kompoziční mlhovky :) - tu s tím bagrem nemohu otevřít a tak jsem si ho chtěl užít .))

  OdpovědětVymazat
 4. skvělé BW podání Ivano, to je podzimní mlhová báseň. Ani jsem netušil, jak potichu a zádumčivě se u nás rodí cesty. Proto jsou asi tak drahé.

  OdpovědětVymazat
 5. Velmi citlivě zpracované téma. Ta černobílá je báječná a působí až sametově. Kompozičně doslova lahůdkové mi přijdou 1, 2, 4 a 6.

  OdpovědětVymazat
 6. Ivo, moc se mi líbí převod do čb. Ono to není jen tak, plácnout v sw převod do čb a věřit že to dobře dopadne. Dost často fotím s cílem převodu do čb a tak tuším že je třeba trochu jinak exponovat, aby to černo-šedo-bílé tak pěkně vypadalo. Tak palec nahoru. Pinokio tady povykuje nad kompozicí první a poslední. Prý si zabalí mošničku a vyrazí do světa, přišla na něj podzimní toulavá nálada. Tak se těšte u koho z vás se objeví. Moc pěkné fotografie, na matném papíře by to musela být nádhera :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Krasne zpracovani nadhernych photografii z neobvykle obvykleho mista,....takovahle mista mne vzdy fascinovala,...ty jsi tam byla hadam mimo pracovni doby, takze ani noha,..ovsem musim rici ze za mych let to tak vipadalo v kteroukoliv dobu, ta opustenost.

  OdpovědětVymazat
 8. Trchu jsem si zapřemýšlel a zamíchal s nimi. Pětku bych dal jako první, potom 3, 4 a nakonec tu poslední.

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you