neděle 29. července 2012

Podvečer na plážiI v turisty přeplněné Itálii lze uprostřed sezóny objevit místa, která byste nečekali.
Všechny fotky jsou pořízené během asi tříhodinové vycházky pěšky z mého apartmánu poslední večer na okraji městečka San Benedeto del Tronto, které překypuje ruchem.

Tam, kde tatínek závodí se synkem v běhu, je poslední stavba, plot a dále jen tráva, křoviny a ticho.
Ve dne pravděpodobně ráj surfařů, večer milenců, samotářů a fotografů..
  

11 komentářů:

 1. Já beru tem večerní ráj, a to podobojím:)

  Ivano, já budu přísný moc, u mne jen ta poslední, jakožto fotografie, co má samostatný potenciál. Ty ostatní, i když jsou jako celek do tématu, bych nechal jen do alba z dovolené. Píšu to z vlastní zkušenosti, protože podobných fotografií jsem si přivezl z Černé Hory na tucty a po pečlivé selekci jsem došel k tomu, že na to, aby mne zaujaly jako diváka, muselo by v nich být něco víc. Myslím, že tohle vždycky jednoho svede, když přijede JINAM, než jsme běžně zvyklí, připadá mu to neobvyklé, exotické, jenomže, myslím, to pro dobrou fotografii, takovou, co osloví širší kruhy, nestačí.

  Psáno s úctou k autorce a kdybych tu nebyl rád, nebudu tolik psát:-)

  OdpovědětVymazat
 2. Mám ráda, když mají lidi názor. A když ho dokáží sdělit. Což bývá někdy hodně těžké. Já sama jak jde čas občas svoje názory pozměňuji, velice je ovlivňuje moje nálada a rozpoložení. A tak v současné době odlehčuji těžká témata a i když přesně vím, o čem mluvíš, někdy jsem ochotná akceptovat i jiný druh fotek. Možná jen do alba a možná úplně k ničemu. Jen pro ten chvilkovej pocit radosti. Možná jen mé radosti, pravda..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teď mi povídá moje Bára:" Dívala jsem se na ty Ivanino fotky a moc se mi líbí jako přenos místa, kde byla. Tobě by se líbily taky, kdyby byly černobílý..."

   :-)

   Dobré je, že je tady prostor k vyjádření se bez následného zkopání komentujícího a že je tady dost rozdílných autorských očí, protože, jak jsem psal včera Rudovi, všechno si svoje diváky najde, jen ne pokaždé ty stejné. A že jsou ty fotky jen ke Tvé radosti, to si, myslím, není pravda, já se např. raduju už jen z toho, že si můžu kvalitně pokecat a podívat se na ta vedra, která nesnáším, na monitoru, upíjeje přitom ledový čaj...

   Vymazat
 3. Velmi vypovidajici fotografie,... a kazda z nich ma neco do sebe.Vsechny maji tvuj rukopis a to co do toho davas . Kazda ma pribech ktery je viditelny. Po rozkliknuti.
  Spolu s tvym psanim to dava krasny celek.


  Ja osobne, jedtlize nekam jedu tak vyhledavam jen takovahle mista.

  OdpovědětVymazat
 4. pro mě tentokrát ty barevné, takhle hezky pohromadě mají fajn náladu....

  a poslední je vtipná :-)

  OdpovědětVymazat
 5. vůně moře je fajn,u té poslední jsem vzpomněl Václava Havla,na fotku co fotil Tomki Němec :o)

  OdpovědětVymazat
 6. Ivčo, v každé té fotografii je příběh, Tvůj daný okamžik, který jsi jistě příjemně prožila. Je dost těžké se do toho okamžiku příběhu od monitoru vcítit a sdílet atmosféru. Nejsem bohužel fotografem situací a tak se mi to kecá, ale volil bych v sérii buď BW nebo barvu. Tady se mi líbí ty barevné a kupodivu zejména trojka, protože mi připomněla jednu z mých nejoblíbenějších dětských knížek-Robinsona Crusoe.
  mimochodem :j ak stárnu, stále méně chápu, proč se vrátil do civilizace :-)))

  OdpovědětVymazat
 7. Letos se chystám do Koťehůlek, tak tu poslední beru jako inspiraci, palec nahoru

  OdpovědětVymazat
 8. U barevných zaujala především báječně zvládnutá barevnost. To podání je luxusní.

  U BW zaujaly jednotlivé děje, atmosféra..... a u té poslední i ten pohybový posun

  Je to taková vkusně nafocená série z přímořské periferie...

  OdpovědětVymazat
 9. Já se teď právě také probírám fotkami a nestačím se divit, co jsem nafotil :) No uvidíme, jestli se mi něco povede vybrat pro FB. Fotky beru jako celek, poslední se trochu vymyká a asi proto se mi líbí nejvíc. Ty ostatní ostudu určitě neudělají, nejsou to obyčejné albumovky.

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you