neděle 25. března 2012

Normálně nefotím...

...anděly v parku,
záběry z obskurních horrorů,
velmi mladé dámy varující před stmíváním,
lidskou metopolitní lhostejnost,
ani příběhy šaška a královny...


     ...dostávám se k takovým záběrům díky projektu Week of Life. To prostě ráno vstanete a musíte ten foťák vzít do ruky, ať máte radost anebo žaludeční vředy. Každý den sbíráte malé příběhy, abyste z nich poskládali devět fotografií. Někdy vás to chytne a někdy máte chuť s tím seknout, ale když vydržíte, zjistíte po několika dnech, že vám na disku vzniká úžasný deník, který píšete světlem a že se možná jednou rádi vrátíte k obrázkům, na kterých jste měli dlouhé vlasy, názory a sny.

7 komentářů:

 1. Se spíš vrátím k Tvému prohlášení "Normálně nefotím" v kontextu s "Week of Life" a fotografováním obecně...

  Myslím si, že tenhle způsob fotografování je mimořádnou příležitostí se něco víc se naučit, sžít se se svou fotografickou technikou, zamyslet se nad docela všedními věcmi kolem sebe. Také si přestat dělat iluze o tom, že je možná cvakat mimořádné snímky kdykoli a kdekoli a za každé situace. Také ale naopak, uvědomit si, že mimořádné fotografie mohou vznikat za naprosto "tuctových" situacích a bez nutné visačky profíka na krku, uchu a či na kroužku v nose.

  Tedy Františku, jen tak dál. Ono se to možná ani tak neukáže v těch prezentovaných kompletech ale v průběhu času na tvorbě samotné. Na individuálním pojetí v průniku do světa kolem sebe a vracení ho k divákovi.

  OdpovědětVymazat
 2. Františku s těmi lidmi to máme podobně. Jinak tentokrát bez výhrad souhlasím s kolego Jeřábkem ... :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Nevím, co bych napsal, protože lidi fotit neumím a tobě se to daří. Snad jen, že ta 4 se tak trochu ztrácí mezi těmi ostatními, pro mě skvělými snímky.

  OdpovědětVymazat
 4. pro mě obrazy, které vedou k touze víc poznat..autora, ale i svět, lidi, vyzkoušet, jít hloub.... věci, které vidím, nad kterými přemýšlím.... i nad Week of Life, který je mi tolik blízký přístupem, ale nevím, zda na to mám...na naší malé vesničce a většinu času v přírodě a s hafany, kdy dny se přelévají jeden v druhý.... Jinak díky za Josefův komentář...

  OdpovědětVymazat
 5. Nechci nikoho opakovat ale když ten Josef má pravdu.Já osobně lidi fotit neumím - asi se st.. plachej .)Fotky se mi moc líbí a jednou bych si přál hodit za hlavu ostych.

  OdpovědětVymazat
 6. některé se mi líbí,jiné méně - jednotlivě, dokupy to pro mne celek netvoří, nicméně téma jsi zvolil zajímavé :)

  OdpovědětVymazat
 7. Ty tvoje "weeky" mě hodně bavěj,ať se daří :o)

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you