pátek 2. března 2012

Co se (ne)vešlo do týdne života...

Chci Vás pozvat k podívání do mého týdne života . Zdejší ochutnávkové fotografie jsou pořízeny mobilním telefonem, který se mi osvědčil v situacích a chvílích, kdy bych se pravděpodobně ostýchal zrcadlovku z brašny vyjmout (přeci jen jsem poměrně plachý světlolap a ze všeho nejvíce mi vyhovují temné půdy či otlučené fasády vybydlených slumů) - anebo bych ji naopak vyjmout nestačil a okamžik by navždy zmizel. Článkem chci zároveň poděkovat Milanovi, který mne k mobilnímu fotografování a věšení inspiroval.

9 komentářů:

 1. Koukal jsem na Tvůj week a budu muset znova.Jednou dvakrát a nakoukat ho, páč dle mého vybočuje někam mimo zažité konvence, jen si nějak zatím nedokážu ujasnit, jestli je to dobrý směr, či zbytečný...
  Přemýšlím si, jestli je to použitou technikou, nebo odhozením zábran a ostychu.
  Koukám a uvažuju si nad tím, že podobnou vlastnost má jakákoliv malá tuctově působící krabička s čočkou. I ten SAM, když ho odstrojím od hledáčku, popruhu a dám mu ten nejmenší objektiv pronikne vlastně všude. A když jsem tak u SAMa, tak se zase dál ptám, jestli jsou pro podobný výsledek nutný telefony, když takřka jakýkoliv kompakt zvládne tu práci kvalitněji...
  Nedávno jsem tu do jednoho komentu napsal, že mě to taky začíná bavit (občas) a že si myslím, že když se podrží celá linie vzniku snímku v telefonu, tj. od cvaku po úpravu, že to může být velmi zajímavá odnož, disciplína. Nehrát si ani s bůchvijak megovým telefonem na fotoaparát.

  Jdu se tedy podívat ještě znovu na week, abych měl jasněji.

  ps.:kočičí ocas na pětce - mňam :)

  OdpovědětVymazat
 2. Františku, po dlouhé úvaze a váhání jsem ty fotky počtvercoval (jistě kontroverzně) a vložil do FB Varinantu sem:

  http://fblaboratory.blogspot.com/2012/03/frantuv-tyden-do-ctverce.html

  Moc by se mě líbilo, kdyby v tomhle článku měl nějaké propojovací a příběhové texty, které by to celé drželo pohromadě :-)

  Prostě je i tím osvobodit od toho co máš v uváděném odkazu...

  OdpovědětVymazat
 3. Pro mne jsou tyhle fotky velmi pocitoveho charakteru, na kazde vidim pribech, a bych rekl smutny , i kdyz veseli - zivot jde dal.

  Je to o samote a o prezivani svich vzpominek a o cekani...

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj Františku, po strašně dlouhé době zde kromě Míry Z (Vánoční týden) vidím něco, co mě zaujalo...

  Tohle jsou, dle mého názoru, jedny z Tvých nej dokumentárních fotografií...podařilo se Ti v nich zachytit něco, co přeskočilo přes obrazovku až ke mě... Zejména poslední dvě fotografie si budu pamatovat...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vidis, kdo ceka, tak se docka,...(jako kocka)...a najednou dve , co se ti libi,....a jeste jako bonus od Miry Z....pro kazdeho neco se najde,...:))))))

   Vymazat
 5. Já osobně jsem si zde vybral 2 pro mě naprosto luxusní fotečky a to 4 a 5 - ty fakt moc!Jinak to asi neocením nebo spíše asi nepochopím - tím nemyslím že je to nějak špatné ale já se asi nechytnu - tedy pokuď neznamenají jen to co jsi během týdne prostě jen nafotil - mrknu na week a třeba pochopím .)

  OdpovědětVymazat
 6. Báječná série a ta poslední to podtrhuje, jen tiše obdivuji.

  OdpovědětVymazat
 7. Jo jo... mám to podobně, poslední dvě velmi...

  OdpovědětVymazat
 8. poslední dvě jsou luxusní, třetí mi nějak vypadává ze série, ale to neva

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you