pondělí 27. února 2012

Iphoneografie

Dlouho jsem se rozhodoval, jestli mám tenhle článek vložit, ale jsem tak zvědavý na vaše názory, že jsem neodolal.

Jak všichni víte, propadl jsem takzvané iphoneografii. Díky tomu jsem se dostal k jedné malé soutěži a rozhodl se jí zúčastnit ze stejného důvodu jako se účastním Témat na DA, i když šanci mám pramalou.
V pravidlech bylo, že můžu poslat maximálně 10 fotografií na volné téma, ale pořízené pouze jednou zadanou aplikací. Tu jsem si okamžitě nainstaloval do telefonu. Soutěž trvala 15 dní a končila v sobotu. Po instalaci jsem okamžitě začal dokumentovat vše co jsem kolem sebe viděl a skončil jsem až v sobotu odpoledne po cestě z hor.
Žádný soubor ani nic jiného jsem neplánoval, až na Téma, které jsem využil i k soutěži. Nakonec jsem vybíral asi z 1800 cvaků a po téhle zkušenosti o to víc obdivuju JJ za jeho úterní Topy. V semifinále jsem jich měl asi 50 a finálovou desítkou si nejsem jistý ani teď. I proto vám jí tu předkládám, ať jsem pro příště o něco chytřejší.
Prosím tedy o řádnou tvrdost jako by jste byli porota zrovna vy. ;)

Rámečky mi snad odpustíte. Na telefonu se tvářily jako bílé a až v posledních dnech jsem si všiml, že tam nemusí být vůbec. Moje blbost. Mimochodem užírali obraz, takže byla docela sranda, když pak hlavní motiv byl napůl pod rámečkem. :) Díky tomu jsem pár favoritů musel vyřadit.

Tak poroto s hudbou do toho. :)A semifinále můžete vidět tady.

13 komentářů:

 1. Milane, nemám žádné íčko, přesto jsem po příchodu Androida také tak trochu propadl telecwakům... Ideální nástroj na dokument vlastního života, denního dění kolem nás. A když se toto cvakání přijme včetně "filosofie", že případné úpravy jsou provedeny přímo v telefonu, pak si myslím mohou vznikat zajímavé miniatury. A tak je celkem jedno, jestli je nějaká soutěž či něco jiného (vlastně sloužícího k propagaci produktu). Prostě nám to umožňuje si nosit domů nevázané momentky, okamžitě je třeba sdílet na různých přes mobil socsítích apod.
  Takže i kdyby nic jiného, tak je to myslím OK.

  A v "soutěži" přeji mnoho úspěchů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc Jirko. Žádné nečekám, ale 3 objektivy na telefon by se rozhodně hodily. :)
   Jinak je to fakt super mít nějaký foťák pořád u sebe. Navíc ve spoustě situací bych se klasický foťák vůbec neodvážil vytáhnout. Jsem holt srab.
   Jakmile jdu ven, vždy něco nacvakám, i když to většinou stojí za prd. Na "sockách" až na vyjímky nic nesdílím, stačí mi DA. Ale může se to klidně změnit. :)

   Tady jedna ukázka: http://www.lynda.com/home/Player.aspx?lpk4=98925&playChapter=True

   Vymazat
 2. Milane, byl jsem tu a ještě se vrátím, zaujalo mne to hodně a myslím si, že si TO zaslouží víc pozornosti z mojí strany (jsem už dost unavenej(: )

  Každopádně také uvažuji o zavěšení mikrocyklu z posledních cest, kde jsem hodně fotek pořídil právě mobilem...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Budu rád, když se ještě zastavíš. ;)

   Už se na něj těším!

   Vymazat
 3. mně se líbí konvička a prasátko, a to velmi mnoho :-)))

  (asi to bude hodně na Tobě, jinak by sis za tím nemohl "stát") :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě taky. Původně měla ve finále být. :)

   Pořád se na svoje fotky nedokážu dívat jako na cizí, tak mě postřehy ostatních hodně zajímají. Za tímhle výběrem si právě moc nestojím. Musel bych vybírat po delším čase, takhle jsem byl dost ovlivněn pocity, které jsem měl při focení.

   Vymazat
 4. Odpovědi
  1. To bylo hodně stručné. :))))
   Mě klidně můžeš napsat, že to stojí podle tebe za prd. ;)

   Já od vás čekám hlavně pořádnou kritiku, spoustu věcí mi vůbec nedojde, tak potřebuju nakopnout. Vlastně i proto jsem tady. Přeci jen jsem pořád na začátku.

   Vymazat
 5. Já teda zkušenosti s aplikacemi přímo v telefonu nemám a věřím, že mohou vznikat zajímavé fotky.
  Řeknu ti, které z těch tvých fotografií se mi líbí :)
  2, protože je taková hravá, na trojce mě zaujal ten netradiční pohled a 6 je u mne nejlepší. Jsem zvědavý na další názory. Ahoj a přeji ti hodně štěstí v soutěži :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když jsem si prohlídl tvé semifinálové kolo, tak musím říct, že tam máš opravdu zajímavé kousky. U mě by třeba nechyběly tyto fotografie...IMG_3411,IMG_5038,IMG_4039,IMG_3949 :)

   Vymazat
 6. Mobilovky já ráda, pár si jich tu také syslím i teď s novým přístrojem osahávám různé aplikace.

  Krom té první, kterou bych nemusela a vlastně ani tu "sídlišťovou" se mi dost zamlouvají všechny, co tu jsou.

  OdpovědětVymazat
 7. Kdo má v mobilu pouze jeden fotoaparát, tak musí nutně trpět. Nastala doba vícefotoaparátová a tak řečeno instantní :-)

  Je to myslím moc dobře.Pokud tvůrce zná limity, počítá s nimi, tak tohle mobilní mámení nese kreativitu a nové impulzy s velmi koukatelnými výstupy...

  Tady se mě nejvíc líbí ta šestá, vlastně hodně klasického vzezření :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Pokuď to někdo vezme do ruky jako ty nemám strach o fotografii a využití Hi-tech (i-phone).Líbí
  Z jara se mužeme těšit na Nokia 808 s 41 megapixely,to se bude vyřezávat :)

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you