pondělí 16. ledna 2012

Od pana Blažka pro svoje domácí potěšení....


Pro Pinokia, protože nezlobí když nejsem doma ...

20 komentářů:

 1. Je to, kolego, na delší koukání a ANO. Je to opravdu přes punčochu, nebo to byl vtip?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kolego, je to opravdu přes punčochu. On by nebyl problém koupit si změkčovací sklo, ale už by v tom zachycování fotonů nebyl ten vliv nahodilosti. Pokud to chceš zkoušet, tak otestuj různé barvy punčoch a různě je napínej. Počítej že na Tebe okolí bude koukat jako na podivína. Nepřej si vidět pohled mé ženy, když jsem ji poprosil o punčochu. Když jsem jí řekl že ji potřebuji na focení a že to budu fotit s Mírou, tak nechápavě kroutila hlavou ... :-)

   Vymazat
  2. To je síla:)) Jdu si poprosit o jednu punčochu a asi něco zkusím.

   Vymazat
 2. Pres puncochu jsem fotil na svadbach portrety, byl to jediny "filter" ktery se mne libil, na zmnekcovani,... barva puncochy nemnela vliv na foceni na film. Na vic jsem tim ziskaval obdivne, udivene pohledy.
  Napad na to jsem dostal pri testovani ruznych filtru, nic jse mne nezamlovalo,....daval jsem to ne primo na objektyv s gumickou ale na ten lens shade , je to zaclaneci plechovy trubka co se nasroubuje na lens.

  Puncochy jsou dobre na vic veci, pouzivam to ve filtru na aquarko, davam do toho drevene uhli.Take kdyz jdes prepadnout banku, tak si to natahnes na ksicht.

  OdpovědětVymazat
 3. Rudo, s akvárkem a bankou zkušenosti nemám, ale možná to zkusím :-) Bílá punčocha méně "žere" světlo než tmavější. A podle toho co jsem vyváděl já, mi vychází že čím blíže je k čočce objektivu, tím lépe. Až to co tu probíráme někdo přečte, tak nás všechny pozavírají do blázince ... :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Ja jsem tyhle veci fotil ze svetlama, takze to nebyl problem, ta barva,..a kdyz fotis ksichty, tak ti jde jen o to zmnekcit jen trochu vrasky.....vetsinou na 125ASA VERICOLOR III film,...a ty shades jsem tam mne stabilne, porad nasroubovany ponevadz jsem porad s objektivama do neceho vrazel, pri pohybovani kolem,....takze jsem vytahl s kapsy puncochu, nasadil s gumickou, a bylo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, to se pozná zkušený ostřílený kozák :-)

   Vymazat
 5. Nedávno jsi mi o tom říkal a už je to tady .))Je to pár dní co jsem doma prosil o punčochu - to by jsi musel vidět ten pohled :))Dobrý nápad Luboši .)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Představ si Petře, jak s tím pochoduju okolo Písečáku u Turnova (povlávající punčocha). No a kdyby jsi viděl co dělali Míra s Láďou se stativama, tak se zblázníš smíchy ...:-)

   Vymazat
 6. punčoch mám plné šuple, tak díky za radu, jak naložit s těmi, kde se už udělala očka a jsou příliš velká na to, abych to zdůvodňovala jako novou módou ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evo, začnu se zabývat vlivem oček na výsledný obraz :-)

   Vymazat
 7. To je další stupeň toho úchyláctví..když si Tě představím v těch travinách..btw,mě se tyhle kytky přemnožily na zahradě, takže kdybys hledal podobné exteriéry...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano Ivo, já s punčochami na objektivu a opodál Míra držící stativ s Olynkou nad hlavou a "postřelující" terén. O tom že Láďa komponoval obraz na kterém spodní část koruny stromu splývá s obzorem už ani nemluvím. Porušili jsme asi všechny zásady které porušit lze. Já bych se rád stavil, ale neřídím své cesty. Ale počkej, jednou to klapne :-)

   Vymazat
 8. O punčoše jsem někde četl, ještě jsem ji nezkoušel....napravím to. Docela bych se přimlouval za větší sérii a možná jeden snímek "s" a "bez" :)

  OdpovědětVymazat
 9. Milane, myslím si že ještě pár snímků s i bez vznikne. Pak dám obě varianty. Zkus to, je to veliká legrace :-)

  OdpovědětVymazat
 10. Kolego, já to beru jako Váš test technologie, kterou jste pro sebe objevil :-)

  Ten nápad je zdá se velice nosný a snad bude i přínosný.

  Těším se na takové fotky za pomocí tohoto úžasného postupu :-)

  Si tu mezi tím balím mobil do punčošky celý :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Kolego Jeřábku, máte pravdu, jedná se o testy starého postupu. Jímá mě podezření jestli to není věkem. Jestli nedětinštím. Od určitého věku se prý muži opět stávají chlapci a začínají si hrát :-) Chtěl bych občas to změkčování obrazu používat, tak že ještě asi něco předložím :-)

  OdpovědětVymazat
 12. no přiznám se, že mě ten název velmi překvapil, v té tvé číselné řadě, velmi nečekaný a neobvyklý :-)))

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you