středa 25. ledna 2012

...podzimní vzpomínky...


...které pomalu zrály...


...v trošku jiném formátu...

15 komentářů:

 1. Při pohledu na tyto dva kusy, které mohou existovat pouze společně nabývám podezření, že kolega Jarý trpí rozdvojením až roztrojením osobnosti.
  Vede mě k tomu fakt že je schopen předložit kusy realistické, kusy na hranici grafiky i kusy maličko ulítlé. Autorovi se do těchto nevšedních obrazů
  podařilo vložit náladu zašlých časů, která těmto opusům dovolí zdobit interiéry kterékoliv secesní kavárny. Není snad autor kavárenským povalečem?
  Zkoumání těchto obrazů mě vede k myšlence na návrh změny bodu č.4. Manifestu USB. Přípustný bude též formát o poměru stran 4,53 : 12 .

  OdpovědětVymazat
 2. dvojka u mě jednoznačně vede, umístění vertikálních a horizontálních linií je fajné

  OdpovědětVymazat
 3. Občas je lákavé vybočit z obvyklých formátů, zvláště, pokud k tomu scéna vybízí. Myslím, že i pro mě je lepší dvojka. Ta se mi zdá ukončená, kdežto jednička jakoby chtěla pokračovat ven z obrazu. Jako by to byl jen průhled jakýmsi průzorem..a navíc to písmeno Z je obrácené a to mě zneklidňuje..

  OdpovědětVymazat
 4. Baví mě obě, jednička snad možná o ždibec více, je tam nějak pořád na co koukat :-). No a právě to pokračování z obrazu je něco, co mi už delší dobou přijde právě to "ono".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moniko, já to občas popisuju, že ta fotografie je jako nedokončená věta. Čekám co bude dál... A to mě baví :-)

   Vymazat
  2. jo... člověk si může přemýšlet co je za tím "rohem", je to jakoby průběh děje.. a ne statická záležitost.. nemám to zformulovaný, tak teď budu plácat, ale když se díváme kolem sebe, také nevnímáme jednotlivé obrazy, jen nás v tom "posunu filmu" nějaký "výsek" zaujme...uff.. asi kecám :-), berte mě s rezervou, jsem ten "předškolák" :-)))

   Vymazat
  3. Rezervu nechám v autě, ale ten Tvůj popis se mi líbí ...

   Vymazat
 5. Luboši, myslím skoro každý žije s nějakým tím Pinokiem kdesi v sobě a ten mu občas našuškává. Je dobré ho někdy poslechnout a nechat se malino unést. Není tu sice záruka, že bude nositel pochopen okolím, ale to není nikdy, že?

  Jirko, děkuji Ti za názor.

  Ivanko, jsem moc rád, že tě alespoň jedna nenechala klidnou ;-)

  Moniko, kdysi někde napsal František Richter něco v tom smyslu, že ho na mých fotografiích baví to, co na nich není. Zahřálo mě to tehdy u srdce. Hřeje to stále. Asi myslel to, co popisuješ, nebo jak to hezky říká Luboš ve svém přirovnání k nedokončené větě.

  Všem děkuji ;-)

  OdpovědětVymazat
 6. Nevšední formát a zajímavé snímky. Já hlasuji pro jedničku. Pokračování obrazu, nedokončená věta, to jsou přesně ta slova, které vystihují to, proč mě focení, případně vytváření obrazů baví :)

  OdpovědětVymazat
 7. Pro mě jednoznačně báječnější ta první :-) I když ani ta druhá není k zahození...

  Formáty zaujaly a připadají mě velice šťastně zvolené...

  A kolego, co že s sebou nevezmete také kolegu Blažka? Určitě by mu to prospělo a nemusel bych mu tu pak otáčet fotky hlavou dolů. On by Vám zase jistě občas na oplátku půjčil tu erární punčošku :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Milane, jsem moc rád že zaujaly ;-)

  Josefe, ono je s Blážou těžký. Na výlety ho beru častěji, než svojí rodinu. Ale on si to pacholek bude stejně dělat po svém.

  Napadlo mě, že pokud bychom umítili stativy s jeho "plejstejšnem" a mým Olynem dostatečně blízko k sobě, mohli bychom se o jedny punčocháče i podělit ;-)

  Jen nevím, co by tomu řeklo okolí. Už takhle se mnohdy evidentně více než diví...

  OdpovědětVymazat
 9. Mne se libi velice obe, obe by si mneli najit nekde misto ve vystavni sini.....

  OdpovědětVymazat
 10. Rudy, snad někde v rohu, na chodbě... Nevím ;-)

  Ale díky!

  OdpovědětVymazat
 11. Někdo zde řekl Pinokio ... ?

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you