čtvrtek 19. ledna 2012

moments of my life

Není to tak dávno, co jsem zde vložil svou první sérii focenou mobilním telefonem. Přiznám se, že od té doby se můj mobilní telefon stal nedílnou součástí mého skromného fotografického života :). Na rozdíl od  kvalitnějšího přístroje se jím snažím dokumentovat okamžiky, které se nedají naplánovat, pocity, které nelze navodit.  Brouzdám do vod neznámých, ale baví mě to. Dnes vkládám tuto druhou sérii, kterou jsem nazval okamžiky mého života.  Těším se na vaše názory.
7
8
9
1
6
4
2
3

10 komentářů:

 1. To je dobrá činnost a má velký smysl (bude-li výstupem něco, co bude ještě za padesát let čitelné)..

  MG

  OdpovědětVymazat
 2. Díky Mariane, máš pravdu.
  Tyto mé fotografie(a spoustu dalších) pořízené mobilním telefonem vznikají právě tehdy, když nemám po ruce svůj fotoaparát, ale přesto mám potřebu něco zachytit. Taky jsem si vědom, že některé z těchto snímků můžou být pro diváka nesrozumitelné, bylo by dobré je doprovodit nějakým textem, to jsem nakonec neudělal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Text by byl zbytečný, všechny promlouvají....

   M.Smolková

   Vymazat
 3. Já hlavně oceňuji ty poslední. Ty jsou hodně osobní a vydáváš se na nejistou půdu. Myslím pro diváka a to je vždycky ošemetný. Každý to potřebuje zdůvodňovat a vysvětlovat a ono to nejde. Ty tři na začátku - asi ta druhá ano, zbytek ne. Ono je těžký zůstat v tom obyčejném okamžiku a udělat přitom neobyčejnou fotku. Je to vždycky magie, která buď je a nebo ne. Přitom ten přelom může být nepatrný, může to být mžik. Proto bývá hodně odpadu a velká radost, když se zadaří. Ovšem je to dobrodružství..:-)

  OdpovědětVymazat
 4. Ty první tři fotky k sobě pasují a jsou fajn jako cyklus. Asi bych to nevydržel a převedl je do BW.

  Ty další fotografie mě přijdou spíše jako poznámky k něčemu, co Ti jde hlavou jako koncept a ke kterému se chceš postupně propracovat ať už takto mobilem, či nakonec zrcadlovkou. Subjektivní záležitosti, ke kterým si i ty sám hledáš to správné uchopení.

  Ještě k tomu focení mobilem:

  Fotiči svateb a mnoho dalších profíků ohrnuje nos. Mnozí pisálkové si rádi na toto téma uleví a zvedají obočí. Je to ale otázka času, kdy nějaký ten saudek (musí to být VIP, rozhodně ANO) otevře první svojí výstavu fotek pořízených mobilem, na které mu zapěje nějaký ten kája a uchopí to sousto media. Pak se přidají stále ti stejní teoretici, co vědí o fotografii vše (a ještě před týdnem na to stejné pohrdavě zahlíželi) a bude z toho trend, umění, pozoruhodná bezprostřednost atd. A všichni budou sedět, obdivně pocucávat drink a požírat servírované mírně přidušené mušle. A bude z toho snobská záležitost a budou se předhánět kdo více a umělečtěji. A nebude to dlouho trvat...

  OdpovědětVymazat
 5. Milane, jedine ctverka je tvoje,..ostatni zajimavi experiment..jsou to fotky pocitovky, a je v nich zakodovana povidka ve vsech. Myslim ze tohle je druh fotek, ktere budou promlouvat porad.

  OdpovědětVymazat
 6. Pro mě osobně je nej 131 :-)

  Když mě před více než třiceti lety jeden pán vysvětloval základy lapání fotonů, říkal, že je jedno čím je člověk chytá. A měl pravdu. Občas fotím mobilem a mám pocit že mi to něco dává i pro chvíle kdy vezmu do ruky "zrcadlo". On ten telefon přece jenom neumí to co dokonalejší zařízení a člověk musí přemýšlet co fotí, jak fotí a jestli to má vůbec cenu zmáčknout ... Je to jasné, budeme mobilovat dál ... :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Myslím že focení mobilem začíná přidávat na obrátkách a já bych se tomu nebránil - nemyslím že je důležité co to zachytilo ale co bylo zachyceno.Nedávno jsem znovu pročítal stará čísla DIGIfota a v čísle 7/2006 na straně 40 píše Aleš Kuneš: fotograf, pedagog, publicista a kurátor - cituji : Jakou tvorbou se nyní (2006)zabýváte?V poslední době intenzivně fotografuji mobilním telefonem Qtekem.Digitální fotografie-speciálně ty "mobilní"jsou pro mě obrovským dobrodružstvím.Proč se tomu bránit .)

  OdpovědětVymazat
 8. Pro mne ty první tři silné, pak z jiného soudku ta čtvrtá i pátá... no a myslím, že slova fakt nepotřebují...

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you