středa 11. ledna 2012

byl tu strom


Nedávno u nás v továrně porazili strom. Ne ledajaký, ale veliký vzrostlý ztepilý smrk. Stál tu od nepaměti, stínil v horkém létu, zpíval korunou lidem spěchajícím na svá pracoviště, poskytoval útěchu, vzbuzoval úctu. Tedy alespoň tu mou. Jenže měl smůlu, stěží se kolem něj otáčely kamiony a produkce je přeci nadevše. Padlo moudré rozhodnutí, poté mohutný kmen, kořen byl vyrván ze země, na jeho místo byly položeny tři panely a řidiči už nemusejí dávat pozor při couvání. Škoda je každého stromu, který nám překáží.

8 komentářů:

 1. Jirko povedlo se ti to, přestože beru tvé snímky jako celek, tak mě nejvíce zaujala ta poslední....prostě mi nejvíce sedí k tvému článku, ahoj :)

  OdpovědětVymazat
 2. I pro mě je ta poslední suprovější než ty ostatní, ale oni jsou dobrý všechny...
  A k těm stromům - potřebujeme je a tak, když už musí ustoupit vyšším zájmům couvání, je potřeba nový zasadit na místě bez zájmů.

  OdpovědětVymazat
 3. Mě se tenhle cyklus líbí velice. A mimochodem, krásné barevná skladba , zejména u první a poslední.

  Jo a pravý okraj předposlední a levý okraj poslední vypadají na první pohled jako kompoziční chyby. Ale jen na první pohled :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Jiří, to jsou krásné fotografie a smutný příběh na pozadí. Ale ty fotky...ty teda opravdu jsou.

  OdpovědětVymazat
 5. Dobre povidani, Jirko,....
  jak uz jsem psal tady nekde nekomu, ...u nas, tady kde bydlim, kdyz chces zkacet strom, musis mit povoleni a duvody..treba ze je prasklej kmen,... v pripade toho smrku, by vam rekli , kdyz jste okolo jezdili tak dlouho, tak pokracujte.
  Ovsem kdyz uz ti daji povoleni, tak musis zasadit tri nove stromy.

  Fotky jako obycejne vyborne, ty snad muzes vyfotit cokoliv a bude to dobry.

  OdpovědětVymazat
 6. Nejvíc mě berou první tři. Drsný obsah, jemné pojetí. Co se týká poražených stromů, je to stále dokola. U nás teď porazili na rohu ulice starou třešeň. Nikomu nevadila, jen to, že tam byla a padalo z ní listí.Zato osm tůjí tam nechali. Ty mají lidi rádi. Lemují si s nimi ploty, aby na ně nikdo neviděl. A nepadá z nich bordel. To hlavně.

  OdpovědětVymazat
 7. Krásná série - toto mám moc rád!!!

  OdpovědětVymazat
 8. Ta série se mi líbí. Ale posiluje ve mě pocit že lidstvo je systémová chyba ...

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you