neděle 20. listopadu 2011

Blues


Tak se nám rok sešel s rokem a šestnáctý ročník festivalu je tady. Tentokrát o den dříve se samostatným čtvrtečním koncertem. Vstupenky jsou dávno zarezervované, takže vyzvednout, koupit si festivalové tričko a vzhůru do zahulenýho foayeru... Fronta na pivo tradičně delší než krajta mřížkovaná, tak tedy jednoho “šeráčka z jesenických hor”, a jdeme korzovat. Každá takováto kulturní akce je i velkým setkáním s přáteli a známými, pokecáme, co se od minulého ročníku změnilo, děti už nepřibývají, vlasy odpadávají a …
Ze sálu se ozývá kytara, předskokani pro rozehřáti to už rozbalili, takže do davu a naladit se na hlavní hvězdu večera.
Přišel, zahrál a tisíc lidí zůstalo paf.Ten zážitek byl opravdu silný a dlouho doznívá. 

Celou tu ohromnou show jsem si báječně užil a necvaknul jsem ani pixel. Proč taky, těch co kontrolovali v šeru své displeje, bojovali s isem a histogramem, přehazovali širokáče za telata a rameny vytvářeli si místo pro nejlepší záběr bylo kolem dost a dost, platit pětikilo za pozorování koncertu přes hledáček se mi nechce.
Ať se tentokrát mačkají pod pódiem jiní. Rád se na jejich vybojované snímky podívám.
Ostatně těch pár metrů dál od pódia je šťavňatější zvuk.
Celý zbytek festivalu jsem si užil stejně, jako ten první den. Bavil se s přáteli, popíjel pivo a poslouchal skvělou hudbu.
Přiložené fotografie jsou z procházky mezi jednotlivými dny festivalu, pro ty, co jsou zvědaví na účinkující a výsledky práce oficiálních festivalových fotografů více zde...

***

8 komentářů:

 1. Tak jsem dnes přišla zhruba po 12ti hodinách domů.. a koukám a těším...a....

  a... koukám :-))))))

  no já ještě příjdu, až se trochu zastavím... zatím mě to pobavilo :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Stává se z Tebe Jirko Fotograf Křovinář :-)

  To prolnutí s festivalem se ukazuje jako bezva vtípek a takové milé překvapení. Krásně se to čte :-)

  Fotky se mě libí, asi nejvíc ta první, ta je výstavní.

  No a když jsem viděl Tvé minulé křovinářské a teď tyto tak si uvědomuji moje obavy o podobné lokality. To jedeš takhle autem, zastavíš a projdeš takovou krajinou s jistou dávkou osvěžení, tajemnosti a hlavou se míhajících kontextů. Pak tam jedeš za půl roku a místo toho vidíš vypleněno a náležitě polepšeno v kontextu trvalého "vylepšování" krajiny tak jak se tu předvádí už po mnoho let. Planina, tři stromky přesně seříznuté, jedno vydlážděné jezírko a kolem něj nalakované lavičky, stolek a odpadkový koš pro potřeby tuláků "moderní" doby (po sezóně tam přijede stroj vysát padlé listí). To jen další firma dostala zakázku, nejlépe z fondu EU a nažrali se na ní všichni, včetně projektantů a úředníků. A tak se bojím, že tato místa příští rok touhle dobou klidně mohou zvučet místo bigbítu buldozery.

  OdpovědětVymazat
 3. To je krásnej výraz : křovináč. Snad si tě lidi nebudou plíst s křovinořezem..mě jsou tyhle fotky moc příjemný, víc, než by byly ty z koncertu. Ty má každej, tyhle jen Ty.

  OdpovědětVymazat
 4. velmi působivé blues, zejména první dvě skladby

  OdpovědětVymazat
 5. parádní lesní blues... sem se budu vracet...:-)

  OdpovědětVymazat
 6. Jirko, povedlo se ti to, báječně jsem si početl a fotky to skvěle doplňují. Mně osobně nejvíce zaujala 4, ten samotář, ale chce to rozklik :)

  OdpovědětVymazat
 7. super, jak povídání, tak fotky, tak i vtip. Stromy mám moc ráda, jen jsem se ještě nenaučila fotit :)

  OdpovědětVymazat
 8. Jirko, je to super, vidim ze se ti zalibilo v lese...

  i kdyz jak jsem se zminil, neni to zrovna muj vkus, ...to ale mne nebrani to pochvalit, mozna prijdu na chut...kdybich to zaramoval do sirsi pasparty, tak 3- 4", a napprintovat mozna 20x30",tak bych si to dokazal povesit...primo do gallerie.

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you