pondělí 4. července 2011

vernisáž

Snad už nic jiného fotit asi nebudu, než reportáže... Ale to je jen přechodné, určitě :) Byla jsem pozvána na vernisáž pana profesora Jindřicha Štreita. Řekl mi, že prý mám tuto událost nafotit a tím si splním úkol do prvního ročníku - černobílou reportáž. :) Nejsem přesvědčena, zda se mi to aspoň trochu povedlo, tak očekávám vaše konstruktivní a objektivní názory ;) Ještě se musím neskromně pochlubit - úspěšně jsem vykonala přijímací zkoušky na Slezskou univerzitu FPF - Institut tvůrčí fotografie v Opavě :) Pan profesor... účastníci vystoupení - japonská poezie a zpěv živá diskuze hovoří pan profesor výstava zahájena

16 komentářů:

 1. Blahopřeji k přijetí! Mám ráda reportáže. Je k nim třeba odvahy, sebevědomí, postřeh a ještě musí člověk vnímat okolí. Často jsou i dobrodružstvím.
  Z první fotografie cítím Tvůj ostych nebo úctu?
  Třetí prozrazuje Tvé emoce. Čtvrtá nepostrádá vtip a posledmí smysl pro detail.
  Magdalena Smolková

  OdpovědětVymazat
 2. ostych ne, úctu, obdiv, respekt... určitě a to nejen k fotografovi a učiteli, ale především k člověku...

  Díky za zatavení, Magdi :)

  OdpovědětVymazat
 3. Gratuluji a přeji hodně trpělivosti, ta bude opravdu potřeba :-)

  K fotkám:

  Tenhle cyklus je přesně jak píšeš reportážní a tak nějak adresovaný svým provedením pro nějakou kroniku kulturního zařízení, po vybrání jedné do místních novin a všech pro vyvěšení na desce místního zastupitelstva. A tím prosím ty fotky vůbec nesnižuji. Splnily učel a hotovka....

  Ty fotky nijak neprezentují Tvé subjektivní cítění kompozice, Tvé autorské vidění a nedá se vydechnout "tak tohle fotila ta Skaláková" ...

  A tak se dostáváš do dvojího ohně. Přinést své subjektivní vidění a moc s tím nepotěšit běžného spotřebitele a pana redaktora v místní Pochodni a nebo ctít obecné potřeby.

  Někdy se samozřejmě dá v jednom večeru stíhat obojí. Ty subjektivní jsou pak o dost později viděny na výstavách či soutěžích kam vedoucí kulturních složek místních zastupitelstev většinou nechodí.....

  Ještě něco k technice. Nezbytných 1600 ISO kterými je foceno je evidentně už nouzová záležitost ve svém výsledku. To tahle Alfa už prostě nemá jak utáhnout. Navíc by bylo potřeba tak 3200 ISO a více. Pokud tedy chceš vážně fotit podobné záležitosti bude třeba přejít na FULL-FRAME. Je to dost drsné pomyšlení, ale jiná možnost není.

  Tedy je... a jmenuje se klasický analogový fotoaparát, film a vývojka, nejlépe R-09 :-)

  OdpovědětVymazat
 4. já myslím že je v tom kus "skalákoviny", i když ne tak velký (resp. asi tak velký jak byla velká místnost galerie) :-)))

  ... a ještě k Evičky poznámce o neskromnosti podotknu, že je velmi skromná - jelikož neprozradila na jakém místě v pořadí se umístila v té záplavě stovek uchazečů - jen prozradím, že by to nemuselo být hodnoceno jako neskromnost, ale přímo ješitnost :-))) leč je to tak, obdivně vzhlížím tak jako ona k moudrému pánovi na fotkách... :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Pavle, my bychom ji jen k druhému místu pochopitelně ani negratulovali :-))

  OdpovědětVymazat
 6. Josko, vím... Ale vzhledem k tomu, že jsem tu chvilku, co jsem tam byla, velkou část konverzovala s panem profesorem, tak jse měla čas jen po dobu úvodního slova a kulturní vložky :p Jo, tenhle přístroj je ve špatném osvětlení mojí noční můrou, analog, jako obvykle, zůstal zapomenut doma :)

  Pavlí, Ty jsi kecka... On byl totiž na konzultacích výše uvedené školy panem profesorem Birgusem za svůj cyklus pochválen, ale dál do toho se mnou nešel... Ehm, no jo, lepší to mohlo být doslova o pár míst ;)

  OdpovědětVymazat
 7. pan profesor měl totiž hlad, spěchal na oběd a chtěl mně mít brzo "z krku" :-))) když se řekne á tak se musí říci i bé :-))

  OdpovědětVymazat
 8. pravda jen částečná, na oběd pak opravdu šel, ale páně proferova stavovskou čest by ani ten největší hlad nemohl znesvětit :p Teda, pokud na tom není jak Klásek, když má hlad O:-) :-D

  OdpovědětVymazat
 9. s Evou se dá vyhrát jedině bowling a kulečník :-)) vzdávám to :-))

  OdpovědětVymazat
 10. a to kulečník jen někdy ]:-> Budeš bit :-D :-D

  OdpovědětVymazat
 11. Tak předně se tedy taky přidám ke gratulantům, je to skvělé! Sny se mají plnit.

  Fotky - inu je to report, no a co? Zachycuje pár skvělých okamžiků, až vtípků. A dobře se na ně kouká i když si představím, že bych nic o akci nevěděl...

  OdpovědětVymazat
 12. No,nezbývá než poblahopřát a držet pěsti ... :-)

  OdpovědětVymazat
 13. Gratuluji a přeji hodně úspěchů :)

  OdpovědětVymazat
 14. co jiného než blahopřání a ať se daří :-)

  OdpovědětVymazat
 15. Evi gratuluju a přeji ti, aby to splnilo Tvá očekávání

  OdpovědětVymazat
 16. Já taky gratuluji a ještě tak trochu i závidím. Kdybych byla mladší, zkusila bych taky štěstí s tou školou. Měla jsem tu čest pana profesora poznat osobně a poměrně zblízka. Ještě daleko víc než moudra o fotkách, rozdává vzácný dar člověčenství. Hlavně díky němu fotím lidi a tuším, o čem to vlastně všechno je. Čeká Tě vedle něho krásné období. Pozdravuj ho ode mne.

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you