čtvrtek 2. června 2011

Kámen, voda, vzduch

aneb
světlo a stín, klid před bouří a svoboda,
která má jisté hranice.

------------------------------------

Každý si doplňte to svoje.

18 komentářů:

 1. Tak tohle je myslím dobrá ukázka důvěryhodné fotografie jinak velmi nedůvěryhodné neatraktivnosti.

  Mělo by se vědět, že tohle myslíš vážně a že to takhle cítíš. Tedy by se mělo vědět, že jsi Ivana Gantnerová a tohle jsou právě Tvoje fotky krajiny.

  Začátečník je možná také vyfotí. Bude to náhoda, či testování fotoaparátu a všechny pak smaže z karty...

  I tyhle bych rád viděl dobře vytisknuté, vedle sebe pověšené v čistém prostoru kde nic ten dojem neruší..

  OdpovědětVymazat
 2. Ivo, prohlížím si je už pěknou chvilku a mám z nich krásný pocit. Uvědomil jsem si, že jak stárnu, považuji velice často za krásnou věc to co je na první pohled prosté, možná až nedokonalé. A tady se ti povedlo sakra moc. Kudla dobré ....

  OdpovědětVymazat
 3. Já si tady víc než jinde uvědomuju, že některé fotografy je potřeba se tzv. "naučit". Tebe se učím moc rád a je mi to velmi příjemné - s tím vědomím, co píše Josef, že to prostě opravdu myslíš vážně

  OdpovědětVymazat
 4. Radku, zlatá slova. Jeden z mých šéfů říká že jsou vína ke kterým se člověk musí prochlastat, aby si je mohl vychutnat. Myslím si že i s fotografiemi to může být obdobné :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Luboši, není to možná přímo patrné, ale učím se i od Tebe. Jinak tomu nechávám volný průběh a jen doufám, že tohle není konečná. Ale chci si to zvláštní období prožít a s překvapením zjišťuji, že vlastní síla přesvědčení je schopna se přelávat dál...

  OdpovědětVymazat
 6. Kdybyste jen věděli, jak jsou pro mě tyhle debaty důležité :-). A vůbec, ten tvůj přístup Ivano... obzvláště :-).

  OdpovědětVymazat
 7. Tyhle ty veci, fotky, co vytvaris jsou vsechny velice lehce , bez prochlastavani (i kdyz nezavrhuju ) predstavitelne na zdich gallery.
  Jsou fotky ktere jsou pekne, lide se na nich divaji na internet gallery, ale malokdo by si je na zed povesil. Tyhle tvoje se nikam jinam nehodi. Velky format a zaramovat.
  Umelecka fotografie.

  Kazdy co neco vyfoti, nebo vytvori by si mne klast tuhle otazku, hodi se to nazed do haly, nebo jen snad maly format na stole do pracovny.

  OdpovědětVymazat
 8. Ivo, to je síla, viď. Dělat si to po svém, tak jak to cítíš! To je kudla rajc :-) Někam se mi posunuješ a ten směr je hodně zajímavý. Já jsem strašně zvědavý kam Tě to zanese. Držím pěsti! Pinokio se tady zlomyslně chechtá, že sis prý vybrala strašnýho učitele :-)

  Moniko, nejsi sama. Já sem musím každý den nakouknout aspoň minutku ráno a minutku večer. Kdyby takových míst na světě bylo více. Kde se člověk dozví, že to jeho není to pravé, ale dostane to tak decentně a s nadhledem. Myslím si že se tady sešla společnost lidí která nemá problém s přijímáním autorit. Stále to říkám, tady se určitě dělají přijímací psychotesty :-)

  Rudo, já bych tak uplně nesouhlasil. Myslím si že v Čechách je trochu průšvih v tom , že si spousta lidí koupí i obrazy (reprodukce) v obchodě s nábytkem a nejdou se podívat na něco na výstavu. Vídám dost zajímavých věcí, které jsou docela originální , dekorativní , nechají se pořídit za rozumné peníze , ale masa si je nekoupí. Stačí jim mít doma něco z běžícího pásu. Prostě konzum , konzum , konzum ... Rudo kurnik, s tou otázkou na co se to hodí jsi mi nasadil brouka do hlavy :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Kolego, když Vás tak čtu....

  Možná bychom se tu měli jmenovat:

  CENTRUM SENZITIVNICH DOBROZDÁNI :-)

  OdpovědětVymazat
 10. Kolego Jeřábku, nechte si toho :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Lubos, lide co si kupujou ty zminene konzumni veci v prodejnach nabytku by nemneli byt na tvem seznamu zakazniku kterym bys chtel prodat fotku. Nemaji penize si koupit poradny obraz, ani to nemaji kam dat.
  Nikdo se jim ani nesnazi prodavat Bugatti Veyron.

  OdpovědětVymazat
 12. Rudo, souhlas, ale proč potkám ve třech bytech z deseti stejné dekorace? Občas mám pocit že si nejsem jistý u koho právě jsem na návštěvě :-) Přemýšlím občas o tom, proč nedají trochu víc peněz a nekoupí si originál. Nemusí to být kdo ví co, od kdo ví koho. Proč si prostě nekoupí něco o čem jsou přesvědčeni že se jim to líbí. Jestli si někdo zaneřádí stěny obýváku třemi reprodukcemi, tak kdyby maličko přisolil, má jeden originál. Nic slavného, ale prostě něco jedinečného :-) Jo a do Bugatti Veyron se prý nevejde kočárek (vtip) :-)

  OdpovědětVymazat
 13. Amíku, já si myslím že mi sakra rozumíš ... :-)

  OdpovědětVymazat
 14. JO ja jo, ale Ivana, ktere ted chrape, se nebude stacit divit zitra, kolik tu ma komentaru :))))))))))))))))

  OdpovědětVymazat
 15. Než se tím pročte, tak bude svačina a odpoledne dostaneme vynadáno že nic neudělala :-) Rudo, rád jsem Tě viděl, ale musím jít do postele. Hezký den :-)

  OdpovědětVymazat
 16. To máte pravdu, koukám tady na to až ráno..s radostí a se zájmem..:-)K těm věcem v obýváku..většina lidí to bere jako povinnost, mít tam něco viset. Občas se mi stane, že mi lidi řeknou, navrhněte nám tam něco..neberou to osobně, nechtějí se tím zabývat, nemají potřebu. Radši sázejí kytky a tůje do řádků..:-)

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you