pondělí 23. května 2011

"na druhé nástupiště....

... přijede osobní vlak z Prahy, Českého Brodu a Velimi, který dále pokračuje do Pardubic, Chocně, Ústí nad Orlicí, České Třebové..." . . . . . .
Jezdím nyní už bohužel téměř jen autem, přesto mám rád vlaky a nádraží... a nenechal jsem si nedávno ujít zastavení na jednom z těch nádraží, které si velmi dobře pamatuji z doby před více než dvaceti lety... nadýchnul jsem atmosféry z místa, které doznalo jen málo fyzických změn proti minulosti... a když z reproduktoru zazněl stále stejně znuděný hlas oznamující příjezd vlaku, byl jsem "doma" :-)

8 komentářů:

 1. to máš kliku na nádraří, které doznalo "jen málo fyzických změn". Já znám bohužel téměř jen taková, která těch změn doznala hodně. A nikdy ne k lepšímu. Kdo zná hlavní nádraží v KV, ví své. Fotka velmi pěkná.

  OdpovědětVymazat
 2. povídání prima, fotka taky, jen ve mně nevyvolává zrovna "nádražní" pocity... mám doma vlakvedoucího, první byt jsme měli na nádraží... znám negativa...a přesto mám dráhu ráda...a lidi na ní... nemají to jednoduché... Vždycky mě moc potěší, když z někoho vnímám kladný vztah k vlakům a všemu kolem nich... takže díky

  OdpovědětVymazat
 3. Já znám ta nádraží z doby svého základní vojenské služby. Pak už moc ne a tak mnoho porovnání nemám...

  Fotka? Spíš celá do BW, asi bych ji takhle v barvách nenechal...

  OdpovědětVymazat
 4. JJ: také tak, opušťáky a dovolenky.. každá cesta kolem osmi hodin drncání a přešlapování na nádražích...

  Fotka: BW jsem zkoušel, několik pokusů, všechno "přešlapy", nebyl jsem, subj., černobíle přesvědčen (-:

  P. K.

  OdpovědětVymazat
 5. Vlakem moc nejezdím, ale občas se stane, že prostě musím :) Je to veliká inspirace pro focení a musím přiznat, že mám hodně fotek, které vznikly ve vlaku :)
  Fotka se mi líbí, jen jsem ji zkusil trochu ořezat z pravé strany, těsně po ,,záda,, a vypadá to taky zajímavě.

  OdpovědětVymazat
 6. Fotka definitely v barve, a libi...

  OdpovědětVymazat
 7. :-)))) mě tohle pobavilo, protože jsem byl nucen letos 4. ledna jet vlakem po cca 10-ti letech a nevycházel jsem z údivu - půl hodiny zpoždění hned v první stanici, kde vlak začínal, protože prostě nevyjel ze závěje, cestou nejdřív zima, po upozornění pána v modrém zase nesnesitelné vedro, první přestup - prej na sebe zapomněli počkat, takže hodinu kdesi, než jel další. V tom pro změnu zas bordel, že jsem radši stál - další přestup - tady se čekalo hodinu legálně. Shrnuto - 4 a půl hodiny - 75 km. Tak to díky.

  Fotografie se mi takto líbí - to čekání na peroně - pro mě hodně výstižné :-)

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you