čtvrtek 14. dubna 2011

V centru (obchodním)

Mám rozporupný vztah k obchodním centrům. Nemohu prohlásit, že je nenávidím, když je často využívám... Na druhou stranu mne fascinují davy lidí, kteří každou sobotu či neděli způsobují sobě i svým ratolestem "výlet" do některého, nejlépe toho největšího obchodního centra. Můj blízký příbuzný se velmi podivoval, když jeho jedenáctiletý syn začal prudce odmítat tyto "výlety" - když přece tam v obchoďáku je tak krásně, mají tam samé úžasné věci, všechno tam nakoupíme a stavíme se i v "mekáči"... Miluji obchodní centra coby majitel fotoaparátu - anonymní človíčkové ztracení v moderní architektuře obchodních center, to je pro mne velmi výživné sousto... Předkládám pár fotografií, nikoliv jako cyklus (příliš nesourodé) - jsou to momentky z mého oblíbeného obchodního centra, kde jsem ještě navíc nikdy neutíkal před ochrankou, neposlouchal poučení o zákazu focení a nemusel (jako že) mazat fotografie :-)

15 komentářů:

 1. tento program zcela ignoruje moje naléhavé žádosti o vytvoření mezer kdekoliv v textu i mezi obrázky (zuřivý smajlík) :-)))

  OdpovědětVymazat
 2. skus 2x enter, nebo shift enter

  OdpovědětVymazat
 3. tak já s mezerama ani s jinými technickými záležitostmi při vkládání problém nemám. :-X To chce jen trochu intuice :p

  Třetí a čtvrtá... zejména. StínoFky jsou hned za odrazoFkama moje nejoblíbenější žánry, takže - chválím :)

  OdpovědětVymazat
 4. Velice pěkné kousky
  R.Buchberger

  OdpovědětVymazat
 5. v náhledu na stránku mám krásné odstavce i mezery mezi fotkami, ale tady se to prostě nenačetlo, ale to je jedno, snad příště :-))

  OdpovědětVymazat
 6. Jednička je báječná, dvojka je tam trochu už navíc, pere se mi s ní, trojku bych možná oželela a čtyřka je moc fajn, ale ponechat v BW. To jsem Ti to okecala, co..:-)velmi příjemné fotky..

  OdpovědětVymazat
 7. do obchodních center chodím jen na příkaz shora (mé ženy) a naprosto znechucen. Fotit mě tam ještě nikdy nenapadlo, asi moje škoda. Jednička pro mě excelentní, dvojka a trojka ani ne a čtyřka se mi líbí velmi kompozicí a nebudu souhlasit s Ivankou, v barvě je moc fajn

  OdpovědětVymazat
 8. Já se tedy přidám - 1. a 4. jsou parádní a tak jak jsou. A obchoďáky? Miluju je → jídlo → nákup → jídlo → kino → jídlo → domu (ve třech lidech -3.000,-Kč :-DD)

  OdpovědětVymazat
 9. Stínovky výborný, i pro mě obzvlášť jednička s čtyřkou...
  A obchoďáky - v malém městě postavili jeden největší z velkých a zatím jsem jen odvážil na parkoviště :) Ale dcera tam chodí na procházky (což nechápu při jejím kapesným).

  OdpovědětVymazat
 10. Ahoj Pavle - 1. a 4. (IMHO určitě v barvě) jsou bestovky i pro mě :o)

  Z obchoďáků mám stejně smíšené pocity - čas od času tam zajdu, ovšem "nedělní celodenní rodinné výlety" do těhle center prostě nepochopím :-D

  OdpovědětVymazat
 11. mrzí mě, že v brněnské Vaňkovce - což je jediné nákupní centrum, kam se občas dostanu, jsou zrovna na focení velmi citliví... mám ráda lidské příběhy a příběhy lidí... a o ty tam není nouze... Tohle je moc fajn využitá příležitost

  OdpovědětVymazat
 12. Ahoj Pavle, jednou jsem v nákupním centru a vytáhl svůj fotoaparát... za pár vteřin byla u mě ochranka. Začalo vysvětlování, proč a jak...atd. Od té doby prostě nefotím, proto oceňuji tvou odvahu :) Mně se líbí všechny, jen jsem si pro sebe přehodil 1 a 4 :)

  OdpovědětVymazat
 13. Já už poučení o zákazu fotografování v obchodních prostorách zažil, nic příjemného to nebylo. Ty máš prostě svůj plac a je to znát :-)

  Mimo trojky, ta se mě až tolik nezamlouvá, tak ty ostatní velice :-)

  I ta poslední by asi klidně mohla být v BW

  OdpovědětVymazat
 14. Pavle, beru komplet, jenom mě u poslední trochu ruší barvy, ale to je můj problém. Moc povedená série !

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you