neděle 24. dubna 2011

Parafráze lásky

Tak jako se spisovatel ze svých pocitů "vypíše", zpěvák "vyzpívá" a malíř "vymaluje", tak já se ze nich musím "vyfotit" ... a tak vznikla jedna z mých nejoblíběnějších a nejsrdcovějších sérií "Parafráze lásky". V okně stála váza a v ní různě zkroucená, do sebe propletená, dekorační stébla.. prohlížela jsem si je dlouho, z různých úhlů - den za dnem.. prohlížela jsem si je tiše, přemýšlejíc o všem a o ničem.. Nakonec mi to nedalo a musela jsem vzít foťák do ruky.. Představu o úpravě jsem měla jasnou hned od začátku - i přesto mě pak překvapilo, jak přesně tyhle snímky odrážejí mé pocity.. Nechci a nebudu je však prozrazovat - jsou tam implicitně obsaženy - a nechci vás připravit o možnost, objevit v nich nějaký "svůj" pocit, příběh, situaci..
Celá série obsahuje 8 snímků - všechny jsou k vidění zde : http://ivetka-queen.webgarden.cz/parafraze-lasky

10 komentářů:

 1. Tenhle cyklus mě vždycky dostane svojí čistou provedení a výpovědí pocitu v něm obsažených.

  Představuji si, jak přijdu do malé galerie a tam jsou vedle sebe na jedné zdi. Zůstaneš (nu) tam stát, nic jineho nikde není, nic tě neruší a ty (já) si užíváš tenhle Tvůj báječný počit v překvapení nad jeho výmluvností :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Tenhle cyklus si dobře pamatuji a nejvíce mi v paměti uvízla tvá první fotka :) V jednoduchosti není jenom krása, ale někdy i síla :)

  OdpovědětVymazat
 3. Jééé to bylo tvoje? :)) Tak to je fajn... :))

  pamatuju, líbilo a líbí pořád

  OdpovědětVymazat
 4. Iveto, touto sérií Tvá tvorba upoutala mou pozornost. Líbí ... :-)

  OdpovědětVymazat
 5. I bez názvu je ta série velice čitelná a sdělná. Je opravdu parádní a zasloužila by si někde viset. Tedy ne za trest, ale za odměnu..:-) Jo fotky opravdu hodně vypovídají o svém tvůrci a já Tě tady pouze pomocí Tvých fotek ráda poznávám..:-)

  OdpovědětVymazat
 6. moc ráda jsem četla a prohlížím, vychutnávám

  OdpovědětVymazat
 7. Tyhle taky znam, a libili se mne vzdy

  OdpovědětVymazat
 8. Tajně se ti toulám občas po webu a okukuju ............ a okukuju .............. a nacházím ............... a baví mě to. Tohle hodně.

  Je pravdou a zjištěním, že to člověka občas tak nějak popadne, resp. dostihne, a pak vyplodí něco naprosto úžasného - tobě se to stalo, když jsi stvořila svoji Parafrázi lásky - opravdu tleskám

  OdpovědětVymazat
 9. Ráda se dívám a ráda čtu :-).

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you