čtvrtek 24. března 2011

Klimkovice (letecky)

V pondělí 21. března jsem s rodinou navštívil městečko Klimkovice. Z webu jsem se později dozvěděl, že dějiny tohoto města, které se nachází v těsné blízkosti Ostravy (asi 7 km), sahají do 2. poloviny 14. století. Je to malé město se 4000 obyvateli a lázeňským areálem, který se rozkládá v lesnaté krajině na úpatí Nízkého Jeseníku s výhledem na Panorama Beskyd. Musím říct, že tohle malé městečko na mě při vystoupení z auta působilo více než pozitivním dojmem. Z plánované návštěvy, která měla trvat necelou hodinu, se nakonec náš pobyt protáhl na 3 hodiny a já měl dost času na to, abych se zde mohl projít s fotoaparátem. Podmínky nebyly zrovna ideální, byla dost zima ( já letně oblečen) a den se chýlil k večeru. Po náročném pracovním týdnu jsem měl konečně možnost, nafotit pár snímků, nakonec jsem venku strávil téměř hodinu a to co jsem zachytil, vám teď předkládám. Kdo mě zná, tak ví, že mám rád vodu a vše co k ní patří. A byl to možná právě instinkt, který mě po pár minutách zavedl k místnímu rybníku. Tento prostor Klimkovicím upřímně závidím, mít v centru města svůj vlastní rybník se jen tak někomu nepoštěstí. Zde jsou dva "tak trochu kýčovité záběry" plné romantiky. Musíte uznat, že se tohle místo se "nedá nevyfotit". Zapadající slunce, supermarket, provokující barvy, ideální místo pro fotografa toužícího po moderní fotografii :) Možná by se dalo i řezat, ale to nechám na vás. Této fotografie si velice vážím a taky jsem se při ní hodně zapotil :) Na fotce to vypadá jednoduše, jenomže v popředí bylo hodně rušivých prvků a než jsem našel vhodnou kompozici, tak jsem pro kolemjdoucí vypadal dost komicky. Někdy jsou opravdu chvíle, kdy bych na mém přístroji ocenil výklopný displej :) Tyhle dvě fotografie jsem si nechal na závěr. Doufám, že se na mě nebudou obyvatelé Klimkovic zlobit, když jejich krásné náměstíčko budu prezentovat právě těmito fotografiemi. Nemohl jsem se rozhodnout, kterou vložím, tak jsem nechal obě. S ohledem na možnost blížící se rekonstrukce jsem byl možná poslední, který měl možnost zachytit tyto reflexy. Víc jsem toho bohužel nestihl, tak pokud budete mít někdy cestu z Ostravy, udělejte si menší zajížďku a navštivte tohle malé městečko jako já a jsem si jist, že nebudete litovat.

8 komentářů:

 1. Milane, tady jsi do celkem věcného psaní vložil krásné fotky a ty jsou zásadním těžištěm celého Tvého článku.

  Když pominu celkem v klidu ty dvě první fotografie, tak potom směrem dolů už je to velká krása a moderní vnímaní kompozice a u barevných i barevné skladby.

  Ty čtyři fotografie jsou z mého pohledu výstavní kousky, je radost se na ně podívat :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Milan, zase jednicka, ty mas jedno prekvapeni za druhym, velice vsestrana tvorba.

  Ja ten PE moc nesleduju, takze jsem velice rad ze to sem davas, porad mne chybel ten tvuj blog...

  OdpovědětVymazat
 3. Milane, už z náhledu mě ty fotky velmi zaujaly a padly do oka!

  Jsou hodně povedené a jak už řekl Josef, ty 4 fotografie jsou opravdu výstavní..
  Nedokážu z nich vybrat svou favoritku - každá na mě působí (v pozitivním slova smyslu) a každá jinak.

  P.S.: a pokud si náhodou chytnul rýmu z prochladnutí.. nepřála bych ti to.. ale podle sebe bych řekla: za to to stálo :o))

  OdpovědětVymazat
 4. Z mého pohledu bych si je rozdělila na dvojice...
  ty první dvě by byly asi fajn pohodovky, ale lépe by jim bylo samotným, takhle mají velikou konkurenci :-)))...
  Druhé dvě se mi líbí rozhodně...
  Ale ta třetí dvojice, ta na mě působí velmi velice...

  OdpovědětVymazat
 5. Obdivuji, žes během několika minut (hodin) nafotil takové skvosty - fakt paráda. Má favoritka - jednoznačně ta druhá

  OdpovědětVymazat
 6. No jo, povedly se. Mě nejvíc oslovují ty dvě prostřední, jsou takové graficky nápadité. Ty dvě poslední jsou si moc podobné. Já bych k tomu celku řekla asi : nikoli řezat, ale třídit, třídit. Já vím, ono je to těžké a je lépe vložit toho víc a slyšet názor co na to druzí, že..:-)

  OdpovědětVymazat
 7. Radku, je to spše o štěstí, někdy se povede nafotit pár kvalitních snímků během chvíle, někdy to prostě nejde i kdybych chodil třeba celý den. Jsou takdy mezi námi tací, kteří by mohli vkládat foky každý den, aniž by utrpěla kvalita :)

  OdpovědětVymazat
 8. Ivano, je to přesně tak,jak píšeš, chceme slyšet názory druhých :)

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you