sobota 12. února 2011

Still got the blues

Kedysi sme chodili počas zimných mesiacov na plesy, bola je jedna z mála zábaviek v našom meste. Jedno miesto, jedna kapela, skoro vždy tie isté skladby, ale chodili sme tam radi, chápeš. Na konci plesu hrali vždy tu istú skladbu, ktorá znamenala poslednú šancu niečo vybaviť... O hudbu som sa vždy zaujímal povrchne, a preto len pozdejšie som sa dozvedel, čo to vlastne počúvam. A minulý rok, dlho po tom, ako som prestal na plesy chodiť, kedy sa tam vystiedali generácie lovcov, navštívil naš kraj interprét tejto skladby a ja som ju počul očarený naživo. Trochu som fotil, aj keď Boh a Majo sú mi svedkami, že sa to vlastne nedalo. A tak len kvalitný stroj umožnil aspoň takého nekvalitné fotky. Pred pár dňami nás tento interprét veľmi predčasne opustil. A tak len ako spomienku na neho príjmite tieto snímky.
Still got the blues and thank you, Gary.

9 komentářů:

 1. Tu si ju môžete pustiť, do príspevku som ju nevedel pridať:
  http://www.youtube.com/watch?v=Xx3yXUunEq8&feature=related

  a ešte jednu navíc:
  http://www.youtube.com/watch?v=J6oDdgrbmeE&feature=related

  OdpovědětVymazat
 2. Taky jsem chodívala na tyhle bály a zábavy, kde hrály místní skupiny,většinou všechno převzaté, ale bylo to fajn..tyhle hudební fotky obecně vnímám jako žánrové, bývají barevné a plné emocí, ale pro mě mají poměrně malou přitažlivost. Snad jen když jsem taky účastníkem, nebo interpreta znám. Tvoje vzpomínka je sympatická a je tu na místě.

  OdpovědětVymazat
 3. :)

  fotky dobry, Gary not one of my favorite

  OdpovědětVymazat
 4. Pěkná vzpomínka Vladimíre. Z fotek se mi nejvíce líbí ta trojka.

  OdpovědětVymazat
 5. Hudbu mám rád v mnoha podobách. Ani tento muzikant mě neminul a smutná zvěst připomenula běsnící čas....

  Fotka si nejvíce ta první... ta je výborná...

  No a budu moc rád, za další Tvé fotky tady na FB....dříve než kde jinde...

  OdpovědětVymazat
 6. Taky si rád pořizuji snímky na koncertech a většinou jsou takové stejné, jako pak publikují ostatní a můžu se na ně tedy podívat jinde... Tudíž si vlastně můžu užít produkci bez loktování a nastavovaní fotoaparátu a kontrolování výsledků... ale nedá mi to, a nakonec nějakou tu mazaninu vytvořím http://foto-discussion.blogspot.com/2010/11/podzimni-bluesovani.html

  Upřímně - tyto snímky patří do té kategorie, na které se rád po akci podivám u jiných. Na Garyho se bude vzpomínat určitě v tom nejlepším, nicméně v oblasti blues mám jiné favority, méně komerční.

  OdpovědětVymazat
 7. tahle hudba jde tak nějak mimo mne, ale vzpomínka je to velmi milá a foto č. 1 je o mnohém vypovídající

  OdpovědětVymazat
 8. ... měl jsem štěstí vidět ho naživo ... Jednou bych chtěl fotit s takovou samozřejmostí, jako on hrál ...

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you