pondělí 7. února 2011

Neklepejte! Vyčkejte na pozvání..
Na FB jsem se chodila dívat, číst, obdivovat.. a teď můžu být jeho součástí
– součástí, pro mě tak inspirativní, společnosti.

Místo "klasického" povídání, vám nabízím strukturovanou restrospektivu..
..čtěte ji tak, jak byla napsána - s nadsázkou.někdy v roce 2007 – začínám fotit; jsem „umělec“! ..naprosto mi chybí sebekritický postoj
2007/2008 – začínám publikovat na fotoserverech; první ohlasy cupují moje snímky, s nimi i moje ego, na kousky ..nikdo moje „umění“ nechápe (období vzdoru)
24.7.2008 – vstup na PEX; začínám využívat kritiku ve svůj prospěch; dívám se a učím ..hledám svůj styl, kterým se trvale stává především abstrakce a detaily
léto/podzim 2008 – moje fotografie se poprvé objevují v BW TOPu JJ ..to je jako kdyby mě p. Jeřábek „poplácal po zádech“ :o)
vánoce 2008 – dostávám nový fotoaparát; sakra, není to zrcadlo ..i přesto hodně rozšiřuje moje možnosti; zkouším více experimentovat
2009/2010 – sama píšu kritické komentáře pod snímky začínajících fotografů ..někteří je mažou, nebo si mě dokonce blokují (zřejmě prochází obdobím vzdoru :o)
2010 – zkouším fotit i jiná témata; vstávám brzo ráno a uprostřed orosené louky čekám na východ slunce ..zamilovala jsem si focení v protisvětle
zima 2010/2011 – zima mi nepřijde vůbec inspirativní ..tvůrčí krize
19.1.2011 – pozvánka od JJ k členství na Foto-Booku ..jsem "umělec" ;o)


15 komentářů:

 1. Ivetko, pro mne bylas vzdycky UMELEC.
  Od ty prvni doby co jsem uvidel tvoje veci.

  A samozrejmne, jako u kazdeho umelce je normalni, nepochopena, nekdy ne moc komentaru pod fotkou.

  Ale jak sama pises, ten Jerabek ( pomali zlicinec v urcitych kruzich) te objevil velice brzy.

  Jsem rad ze jsme na stejne gallery, citim se ted really special.

  OdpovědětVymazat
 2. Ma tam byt zlocinec namisto zlicinec ja mne upozornila moje manzelka , ktere se koukala pres rameno.
  A ta tvoje fotka s tim malym okynkem mne pripomnela jedno misto na spodnim Manhattan, kde se kupovala marijuana.

  Velice dobre ovsem, myslim fotka ne to druhe.

  OdpovědětVymazat
 3. Se všem omluvuji hned po ránu, ale já se tu prosím dost nevázaně směju :-)

  Tak ještě jednou vítej :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Tož jestli v podobném duchu bude pokračovat tvoje písmáctví, tak to tu bude pěkně veselo :)) Dobrý!

  Obraz jsi vybrala na úvod reprezentativní :), i inspirativní...

  OdpovědětVymazat
 5. Rudy: děkuju moc – i tvoje tvorba je má oblíbená od té chvíle, co jsem se s ní setkala – někdy méně, někdy více, ale vždycky mě zaujme, občas možná až provokuje.. tvůj styl je ale nezaměnitelný a to se mi líbí :o)

  JJ: :o)

  Jirka: první fotku jsem se snažila vybrat aspoň trochu „tématickou“ ;o) s textem jsem se chvíli prala – nakonec jsem zvolila tuhle retrospektivní „deníčkovou“ formu, odlehčený obsah a šlo to samo.. uvidíme, co mě napadne příště..

  OdpovědětVymazat
 6. Vítej Iveto,
  potěšilo mě, že vidím známého autora a těším se na tvé fotky :)

  OdpovědětVymazat
 7. Ivet, tak jestli se JJ omluvuje, pak nevím co budu dělat já :-)).... pobavila jsi mě moc a fotka podle mého gusta. Fajn, že jsi tu :-).

  OdpovědětVymazat
 8. text mě rozesmál a taky jsem si zavzpomínala...s popřemýšlela o tom, jak by vypadal takovýto článek s mými údaji... Fotka taková, jaké mám ráda

  OdpovědětVymazat
 9. Už si to čtu asi po třetí a tlemim se u toho :-))) Nástup na FB jak má být. A Gratuluji k pozvánce sem.

  OdpovědětVymazat
 10. Ivet, vítej tedy na FB !!!

  Aparát není na focení zas tak až důležitej, jestli fotíš kompaktem zrcadlem, či mobilem, je vcelku jedno, ale musíš pro to něco přinést ze sebe. A to ty přinášíš.

  Fotka mi připomněla čekárnu u mé obvodní lékařka, kam nerad chodím, právě z důvodu podobného nápisu na dveřích. Když jsem tam byl před 5-ti lety naposledy, byl jsem v čekárně asi pátý, a to jsem byl objednaný na odběr krve. Překvapilo mě, kolik lidí za moji téměř hodinu čekání klepalo na dveře a vcelku jim to přineslo úspěch. Když vešel po hodině do čekárny takovej slizkej "plejboj", a hned ke dveřím a "klepy klep", už mě to vytočilo a volám ne něj: Hej, frajere, pro Tebe ten nápis platí taky ! A on, že jde jen na krev. A já na to, že lidi před ním také ! No stejně tam hajzl vlítnul a já akorát zavřel hubu. Když po další půlhodině na mě přišla řada, stěžuju si hned ve dveřích sestřičce, že tam hafo lidí předbíhá a nevyčká výzvy. A ona mě usadila ! Vy jdete na krev ? A já, že jo. A ona, že je už pozdě, že krev se bere od 7 do 8 hodin a je už skoro devět. A já, že jsem byl objednán a čekal jsem tedy na výzvu lékaře, jak je napsáno na dveřích. A ona mě usadila podruhý.

  A proč jste NEZAKLEPAL ?

  OdpovědětVymazat
 11. Renka: ..ač já jsem nerada sentimentální, tak jsem si u toho taky příjemně zavzpomínala :o)

  Shortie: ..vítej tady! :o) Už se těším na tvůj nástup ;o)

  OdpovědětVymazat
 12. Jirka: ..s tou čekárnou u lékaře mám velice podobné zkušenosti - člověk tam poctivě sedí, čeká, až přijde na řadu - přece nebude za blbce, který si neumí přečíst, že nemá klepat :o))

  OdpovědětVymazat
 13. Jo, tak to je nástup jako hrom .... :-)

  OdpovědětVymazat
 14. Napsala jsem Ti koment už v Rakousku, jenže pak jsem se nepřihlásila a tak ten koment zmizel. To dostanu vždycky zlost a znova už nepíšu..:-)Psala jsem tam o tom, že ten vývoj, který popisuješ, zažil téměř každý z nás. Moc dobře vím, o čem píšeš a ta fotka je moc dobrá, líbí se mi.

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you