pátek 14. ledna 2011

Hledání barev

snad je to zimou a šedivem za oknem snad je to únavou dny jdou jeden za druhým a proces desaturace zalézá do mysli stejně jako zima do palčáků hledám barvy jas, kontrast a sluníčko bláznivé nápady odvahu smích naději jak tonoucí se chytám slova Knihy knih "Kdo hledá, nalézá..."

14 komentářů:

 1. Renko, tohle se Ti povedlo, opravdu smekám..obě fotky jsou skvělý, nepotřebují ani doprovodný text..jsou nosný samy o sobě.

  OdpovědětVymazat
 2. Velice příjemná dekorativní záležitost v hřejivých barvách.

  OdpovědětVymazat
 3. Ta touha po barvá už asi vlezla do každého z nás. Šedivé, tmavé a vlhké dny jsou jako nekonečný řetěz který nám na elánu moc nepřidá a tak se vůbec nedivím tomto vzepětí :-)

  Text fajn a barvám či kompzici bych nic moc nevytýkal. Každý to máme trošku jinak a nemá cenu tu svoji představu nějakým připomínkováním přenášet do vnímání toho druhého.

  Jedno bych ale moc prosil. Více preciznosti. To musím mít všechno po technické stránce TIP-ŤOP aby to hrálo. Tady myslím, jsi tomu zůstala mnohé dlužna a je to škoda....

  OdpovědětVymazat
 4. Josefe, jestli máš cokoli konkrétního, prosím, písni..budu ráda. Tyhle věci dělám minimálně, teď to byla párminutová relaxace u silného zánětu průdušek, který mám, a při němž téměř nepřetržitě už 3 dny kašlu... Je to opravdu "hraní" - jednoduchý obdélníkový výběr a úprava barev... Mám ZPS 9. Jinak originál fotky je okrové barvy, je to roh jednoho křídla lednického zámku,navíc je na něm stín stromu, úpravy jsou pak dělané na BW verzi, ne na originálu... Takže buď, prosím, konkrétnější...

  OdpovědětVymazat
 5. Budu, později se k tomu vrátím :-)

  OdpovědětVymazat
 6. - vyčekat si vhodné světlo a případně si pmoci nějakou odrazovou deskou. Světlo by nemělo být příliš ostré. I tak ale použít polarizační filtr.

  - použít stativ i když to na první pohled může připadat jako cosi navíc. Nicméně stativ sám o sobě vede k uvážilosti nad kompozicí, světlem a nastavením fotoaparátu. je to celé takvé obřadnější s prostorem na ten rozmysl.

  - použít u takových strukturálních záležitostí pokud možno ideální clonové číslo v kontextu s kresbou skla. Většinou to není někde na kraji clonové řady, ani na konci. A tady pravděpodobně další důvod k použití stativu. Expoziční doba bude patrně delší než ruce snesou při uvažovaných 200 ISO. A to je zásadní vztah k výsledné technické kvalitě. Musí vzniknout relativně dokonalá, nerozechvěná struktura.

  - k následným kouzlům s barvením snad jenom to, že možné je samozřejmě všechno ale s tím, že výsledek by měl odpovídat té preciznosti struktury a světlelným poměrům. Používám PF a ta zásada platí asi všude stejně. Tady si všimni, že vznilly spíš fleky, výpalky a lívance, což spíš vypadá jako nějaké zachraňování situce, než výtvarně čistý výsledek.

  OdpovědětVymazat
 7. :-) díky za podrobný rozbor... tady je to otázka PP, ne originálu, musím se naučit, jak dosáhnout požadovaného výsledku bez ztráty TK...

  OdpovědětVymazat
 8. moc hezky se mi to četlo :-) i koukalo...

  no a fíha Josefe, dobře, že jsi to neposlal Rence jen mailem...

  OdpovědětVymazat
 9. Tak to máte v FB-variantu jako možnou variantu. Podstatné je zpracování, nikoli samotná barevná skladby a rozmístění po ploše....to je pak autorská záležitost, pocitová věc... :-)

  OdpovědětVymazat
 10. Renato, přiznám se že jsem si myslel že to je Rudova fotka. Hodně jsi mě překvapila a barevná je príma. Kolega Jeřábek napsal moc dobře připomínky. To se dnes už moc nevidí (mimo FB). Ze všech stran dobré :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Luboši, snad jen tolik, že pro mě je fotka o pocitu... nevím o žádné "škatulce", která by byla moje...

  OdpovědětVymazat
 12. Renato výborně! O pocitu! Já občas pustím ven matlaninu, o které vím že není dokonalá, ale i tak bych ji podepsal do posledního pixelu!

  Škatulku nemáš, a občas Ti to závidím :-)

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you