neděle 19. prosince 2010

Tiché střepy

25 komentářů:

 1. No Evo, tohle je spica!

  libi se mne mnohem vic nez prvni, ale i prvni je perfect.

  snazim se byt vic diplomatic :)))))))

  obe se mne libi.

  Tak se jen divim, jak nekdo ma takove stesti, ze jde po ulici a uvidi tyhle "strepy", pravdepodobne zbytky od "Hradeckeho Reznika" (Lubosuv termin)

  OdpovědětVymazat
 2. Tak to som zvedavý, ako to Hradecký Řezník oreže.

  OdpovědětVymazat
 3. Evo! Sedím a čumím místo toho abych spal. Bomba, bomba, bomba. S předchozí výborné. Dělej si to jak chceš, ale chci další :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Evičko, já mám tendenci to neposuzovat jako fotku, ale jako Tvoje hnutí mysli (což jsou ale samozřejmě všechny naše fotky) a v tom případě to na mě působí hrozně. Myslím hrozně moc. Já mám prostě potíž tu fotku od Tebe odervat a dívat se s nadhledem. Je to dobře, nebo špatně?

  OdpovědětVymazat
 5. Tak to nevím, Ivo...:) Kdo nám odpoví?

  OdpovědětVymazat
 6. Večer, večer určitě a rád :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Mám rád fotografie ve kterých cítím přidanou hodnotu (něco z autora). Tady toho cítím měrou vrchovatou. Netrhat, vnímat toho člověka (Králíka) za tím a doufat že se to díuče děčínský nebude cítit neúplně moc dlouho. Kudla, Králíku, co bude s tím příslibem dalších částí těl (fotografiemi).

  OdpovědětVymazat
 8. Když Luboši, já jsem momentálně úplně bez těla. Tedy... bez těla Canona...

  OdpovědětVymazat
 9. Kdybych byl Kanonář, tak Ti tělo půjčím. Tak ať Ti ho vyléčí ... :-)

  OdpovědětVymazat
 10. No hlavně že máš výmluvu, že mi nemusíš půjčovat své ctěné tělo:)). Oni mi ho bohužel neléčí, oni si vzali, co jejich jest...:(

  OdpovědětVymazat
 11. Já bych napsal:"Dělej si s mým tělem co chceš." Ale nepasovaly by Ti objektivy.

  OdpovědětVymazat
 12. Já jsem ústavní šašek. Se zvířaty nechci nic mít. Bojím se všeho co je větší než náš osmák František :-)

  OdpovědětVymazat
 13. Na kazdou vec se muzes divat jen svyma ocima a vnimat to svou hlavou,. V tomto pripade muzeme hadat pocatecni impuls ktery vedl Evu k vytvoreni tohoto dila, ale neni nutne, ze to je ten impuls ktery ona mela na mysli. I kdyz velice pravdepodobne.
  Tohle se nikdy neda na sto procent uhadnout. Tisic lidi se muze divat na bile pozadi a kazdemu prijde na mysl uplne neco jineho. Umelec jako abstractni malir, nebo hudebnik muze svou inspiraci ziskak s uplne absurdni malickosti, ktera neni mozne uhadnout. Obraz nekdy nerika nikumu nic, jen osobe co jej vytvorila. Nebo kazdemu co si preje.
  Samozrejmne ze nektere vytvory jsou vytvoreny tak aby vetsina pochopila, a vetsina pochopi (mozna radeji mensina), ale mluvim o urcitych vytvorech u kterych nikdy nevis co se honilo v mozku toho co to vytvoril.
  Ja napriklad neco tvorim, mam predstavu jak to bude vypadsat a co to bude, potom najednou ucitim nejakou vuni z kuchyne, a vysledek je uplne jiny.

  Ja se divam na vsechnono svyma ocima, premyslim co to rika a ukazuje mne, nepatram po puvodu a technice, jen se snazim vychutnat tak jak dobrou brandy, bez zajmu z ceho a jak je udelana, vyrobena.

  Debata jak tohle vyzaduje nekolik flasek, tehle tekutiny, pro mne take doutniky a nespocetne vecery sedeni na mem dvorku.

  OdpovědětVymazat
 14. Rudo, tak to je.
  Evo! Kdy odlétáme k Rudovi? Před vánocema , nebo před Silvestrem :-)

  OdpovědětVymazat
 15. Tak předně tohlé dílo považují za výborný nápad. Tedy myšlenku která osloví a navíc ve zvláštní kompozici.

  Určitě by k ní pasoval i Tebou psaný vyšinutý text co by to posunul ještě o kus dál. Samozřejmě s tím, že divák už by neměl tolik manévrovacího prostoru.

  Po stránce samotného provedení bych uvítal více preciznosti v práci s torzy. Tam myšlenka podstatně předstihuje výsledený dojem s prací v postprocesu....

  No a abych jen nepovídal, tak jsem Ti tohle tvoje dílko protáhnul v mých pocitech a to uvidíš v FB-Variantu. Je to samozřejmě pouhá hra neb autorská licence je tu a nad ní není :-)

  Jo a nic bych neřezal...

  OdpovědětVymazat
 16. Odlitat muzete kdykoliv se chce, ale necekejte ze budu cistit kliky...(kliku od špajzu...)

  OdpovědětVymazat
 17. Ty, Rudy, nekecej, že máte v Americe taky špajz?..:-DD

  OdpovědětVymazat
 18. Neee, to jsem jen napsal na Evin povzdech o jeji nejmenovane pribuzne cistici kliku od spajzu radsi nez jist kapra.....

  OdpovědětVymazat
 19. Tak tato je pro mě ještě lepší než ta první... já si ani jednu nemohu odmyslet od tebe...od toho, co prožíváš, cítíš...druhá věc je pak moje vlastní ne/schopnost to číst.. no a tady u mne zpravidla zůstává jen u pocitů. V obou případech jsou ty pocity silné a nutily mne tu chodit a přemýšlet.

  OdpovědětVymazat
 20. To je Moniko přece naprosto v pořádku, kdyby mi bylo rozuměno, často by bylo lepší (jistější) raději nic nedělat... Nejlepší je činit tak, že nerozumím ani sama sobě - a přesně to ne/dělám:).

  OdpovědětVymazat
 21. No Evi, já v tomto případě spíš mluvila o SVÉ neschopnosti "číst" fotky :-)))... každopádně mi jde o to, že mě to tu docela učíte... takže by se slušilo poděkovat :-).

  OdpovědětVymazat
 22. Už je tu toho hodně napsáno.
  Snad se ti podaří střepy uklidit, zamést a ty hodnotné třeba poskládat a slepit.

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you