pátek 12. listopadu 2010

Škatulata, hejbejte se...

Lidé rádi mluví o škatulkování... Ten je zlý, ten je dobrý, ten závidí, ten je přecitlivělý, ten je hlupák, ten nadutec... Ale škatulkovat umí každý - hlupák i ten nadutec. Jen vyndat pak nebožáka ze šuplíčku a dát mu druhou šanci, to je psychologický oříšek. Proč si myslíme, že my sami bychom měli dostat druhou šanci, a sami ji jiným neumíme dát... Odpověď je ve hvězdách, proto ji ani nebudu hledat - beztak nejsem dost kompetentní. Já sama, naporcovaná a rozmístěná do šuplíčků a kartoték s nejrůznějšími nelichotivými štítky: -přecitlivělí -unáhlení -neurotici -nespolehliví -zapomnětliví -líní -nesebedůvěřiví -sebelítostiví -ukřivdění -roztržití -sobci (ano, třeba teď: spokojeně si tu píšu, zatímco kocouři ještě nesnídali...) -preventivně předpodělaní z konfliktů -lidé s mělkými talenty ... Víte, na fyzický život někdy nahlížím jako na sérii maturit, a na svět jako na tělocvičnu, kde se můžeme formou oněch vykonaných zkoušek stát lepšími lidmi... A na konkrétních příkladech a mezilidských vztazích dokázat, že v tom kterém šuplíčku je už naší duši těsno a zasloužíme si být ze zásuvky propuštěni za dobré chování... A protože tento svět je také přímý odraz našeho světa duchovního, uvědomila jsem si hrozný stav šuplíků v našem domě. V naší komodě, v mé skříni, nočním stolku,... A v rámci "obdržení" protivné nemoci s vidinou dlouhé léčby jsem začala procházet škatulky, uklízet a přerovnávat, porovnávat, vyhazovat a odškrtávat, třídit, nevyřešené znovu otvírat a vyřešené s vděkem zavírat... ...ale hlavně, víte, jsem vám chtěla říct: Jestli si taky myslíte, že jsem bordelář, tak nejsem. Jsem jenom... zmatená? _____________________________________________________ K fotografii č. 1.: Přiřaďte správně obrázky v jednotlivých sloupcích do odpovídajících řad. K fotografii č. 2.: Uchopte obrázek do obou rukou a pomocí palců (tzv. šoupáním) seřaďte šuplíčky do správného pořadí. ...

10 komentářů:

 1. Evi, parádní příspěvek - propojenost textu, pocitu a obrazů... asi každý se najde... svoje boje, svoje šuplíčky, svoje hledání, prohry, ale i vítězství... a tak, jak právě tento týden řeším věci na pracovišti... a otevírám šuplíčky a některé zavírám...aby ti moji - mně svěření - mohli spolu-pracovat a ta práce stála za to... a potřebují pomoc.... a každý si nese svoje šuplíčky.... a to nejhorší je, když je zavřeno a zvenku vše ok...jenže ono není - a otevřít (se) chce odvahu.... Vím, že jdu po hraně...po tenkém ledu....učím se.... být, vést...pomáhat, nesoudit... být dobrá vedoucí...chci pomoc.... a tohle všechno vidím v Tvém dnešním příspěvku... jo, jo, Evi... dobrá práce...

  OdpovědětVymazat
 2. A safra, aj ja som sa tam našiel v jednom zo šuplíčku!!!

  Evi to je veľmi dobre vymyslené, a parádny pokec.

  OdpovědětVymazat
 3. Eva, ja to v tomto prípade beriem komplexne- fotky s textom a môžem povedať, že som sa pobavil a to je pre mňa veľa,veľmi veľa. Myslím, že sa to podarí málokomu - niekomu vylúdiť na tvári úsmev.

  OdpovědětVymazat
 4. Já jen přemýšlím, kterou moji vlastnost jsi vynechlala. Vše ma mě pasuje jak prdel na hrnec.

  Závidím Ti sbírku brýlí i nůžek.

  To je ono, zapomněla jsi na ZÁVIST !

  To mi na PEXU letos 9. ledna napsal můj bývalý kamarád, Luboš Havlíček:
  _______________________________________________

  Ty tu kávu podáváš každému novému příchozímu a každýmu,kdo má lepší foták,než-li Ty .A jseš ješitný zakomplexovaný,zlý,závistivý člověk. Něco Tě žere,tak s zajdi k lékaři.Nepoznal jsem,tak křivého člověka,jako jsi Ty.
  ______________________________________________

  Tak tam vyjmenoval další mé vlastnosti :-))

  Ale mám i jednu dobrou:

  Mám rád zvířátka.

  http://2i.cz/c4d70d27f4

  ______________________________________________

  Moc pěkně jsi to Evčo popsala a zdokumentovala :-))

  OdpovědětVymazat
 5. Evě jsem napsala extra dopis, protože se moc trefila do mého nynějšího rozpoložení.

  A ještě napíšu vzkaz Jirkovi Řehákovi: Jirko, to bude tím, že si Luboš popletl adresy a poslal Ti text, který chtěl poslat jistojistě někomu jinému. Protože to nepsat o Tobě.

  OdpovědětVymazat
 6. Evo, závidím Ti Tvou schopnost sebereflexe :-) Výborná myšlenka s výborným doprovodem. Jsi zvířéééééééé :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Tahle konceptuální záležitost mě potěšila. Má to nápad, je to promyšlené, krásně barevné a ještě navíc může sloužit jako test inteligence.

  Jen ke konci bych tolik nepřistával a stále se držel ve vzduchu prosyceném vyšinutostí prvotního nápadu :-) (jsem asi demagogický)

  OdpovědětVymazat
 8. Ne ne, chápu. Text byl z první vody načisto, kdybych mu dala čas a odstup, byl by jiný - vycizelovaný, jak by si obrázky "zasloužily". A asi bych nepřistávala, dokud by mi nedošlo palivo:).

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you