pondělí 29. listopadu 2010

Co nejdál k ohradám...
Mora již usedla na prahu před dveřmi,
dnešní noc bude bdít nad naším bděním.
Raděj se nesvlékej a vůbec už nevěř mi,
tím spíš, že kromě mne nikdo tu není...

Raděj svou klisnu žeň, dřív než se zešeří...
Tím, že si nevěřím, snadněji věřím,
že na Tvém podbřišku rozprostřu večeři
a kosti předhodím divoké zvěři.

Co nejdál k ohradám...za blata zamželá!
Spolu jak bez sebe...kdykoli vinni.
Co nejdál k ohradám! Zeptej se manžela...
Já ráno odplouvám. K Zátoce Sviní...

21 komentářů:

 1. silná.... víc nevím, jak ten pocit dát do slov...

  OdpovědětVymazat
 2. Ja neviem, taká výborná vecička, skoro nikto nechváli. Pre mňa kde čo v lese, potvora, děs, nočná mora...Nízka produkcia výborných fotiek u Teba. Básničku nepoznám, nevenujem sa tomu,mal by si uviesť autora, vždy.

  OdpovědětVymazat
 3. :) já se směju i pláču...a na konci zase směju, vlastně mě to upa rozveselilo!!! a mám chuť běhat po kolmých stěnách vzhůru ;) já takovéhle věci hodnotit neumím. snad jen- že mne to nutí dýchat z plných plic...hell is for heroes! ;) a já se jdu zase učit...díky!
  madelainlovescomics

  OdpovědětVymazat
 4. To som nechcel napísať, aby som nevyzeral ako blbec, aj tak si myslím, že to treba uvádzať.Renesanční umělče.

  OdpovědětVymazat
 5. Františku, tak se tu nadechuji k něčemu smysluplnému... těžko psát slova pod něco tak výjimečného, jako jsou Tvé poslední dva příspěvky. Jojo, mohu napsat něco jako silné obrazově i textem, což se vzájemně umocňuje... Já to asi neumím... Připadám si hloupě, píšu Ti jen nějaká slova, ale kdybys uměl nahlédnout dovnitř, tak bys viděl, že je to tedy zásah do černého. K Tvým dvěma posledním příspěvkům se budu mnohokrát vracet.

  OdpovědětVymazat
 6. Františku, předně jsem rád, že jsi zase tu.

  K fotce samotné bez dlouhého vysvětlování jsem udělal variantu do FB-Variantu.

  Tvoje verše jsou opravdu bijící, s velkým prožitkem a čtu je tu několikrát a tak nějak smekám...

  OdpovědětVymazat
 7. Kľačím vedľa smekajícího JJ. Fakt. Toto ma buchlo do hlavy.

  OdpovědětVymazat
 8. Fotka je Franto skvělá. I když na básničky nejsem, ta Tvá se mi líbí.

  Na závěr jen takovou malou poznámku. Víš, kde je Zátoka sviní ? Tak se všeobecně říká části satelitního městečka v Ústí nad Labem - Skoroticích, kde mají své rezidence témeř všichni předešlí a zárověň i současní zkorumpovaní politici města.

  OdpovědětVymazat
 9. Mimořádně emotivní. Fotka i text. Budu se vracet, je to návyková záležitost.

  A taky přemýšlet..

  OdpovědětVymazat
 10. Připadám si jako Martina, nebudu psát žádná obvyklá spojení, všechno zní jako klišé. Na druhou stranu tady nechci ani tuhle fotografii s básní vynášet vysoko na úkor ostatních, jen bych chtěla tak nějak naťuknout... že bych si přála, abychom byli tak "poctiví" jako Ty, a nenosili sem to, pod co se nemůžeme podepsat hrdě a s jistotou.

  Raději jednou měsíčně Vrbu, než dvakrát týdně Fandu vod Plzně.

  OdpovědětVymazat
 11. Františku, pohybuješ se zatraceně na hranici .... Emoce mi přetékají horní hranu monitoru. Uhrančivé, sem se budu vracet ...

  OdpovědětVymazat
 12. Emoce mi přetékají horní hranu monitoru. Moc pěkně řečeno:-)

  OdpovědětVymazat
 13. Tak jsem si konečně v klidu vychutnala text a pak přemítala nad fotkou. Musím říct, že mi to dohromady dost ladí a i obsahově mi to cosi sděluje. Je to tak akorát abstrahující, jemné a mužné zároveň...musím říci, že se před tím dílkem klaním..

  OdpovědětVymazat
 14. kua!!!

  (to prostě líp vyjádřit nejde, no...)

  OdpovědětVymazat
 15. Fotka zajimava, JJ varianta libi asi vic, ale to nic neznamena, je to jak to chces ty..je to nejak mimo mne.Libi, ale nezdilim zas takove nadseni jak ostatni.
  Taky si myslim ze ta prava strana je nejak moc polopaticka.

  basnicka nevim..nerozumim vsemu.

  OdpovědětVymazat
 16. No, trochu se musím usmát nad tím nadšením - veršovánky "za blata zamželá - zeptej se manžela" atd. jsou vskutku komické.

  S pozdravem JN

  OdpovědětVymazat
 17. Pane/paní JN - já jsem naopak toho názoru, že Vámi uvedené dvojverší stojí na vcelku neotřelém a poeticky zralém rýmu. Nicméně nejspíš zbytečně plýtvám písmeny, protože z Vašeho tónu čiší osobní útok a tím tedy pro mne diskuse s Vámi končí. Ledaže přiznáte svoji identitu a napíšete mi to v daktylském hexametru...pak jsem ochoten s Vámi rozvinout DIALOG:-)

  -----------------------------------------------

  ...DĚKUJI všem, co se zastavili a zanechali názor. Jirko, Zátoka Sviní je na Kubě:-)A Vladimíre, Ty neklekej...s tím autorstvím - budu o tom přemýšlet, ale pokud vkládám fotku, přijde mi automatické, že i text je autorský, pokud by bylo jinak, uvádí se jako citace.

  :-)

  OdpovědětVymazat
 18. Kdepak, dialogu netřeba, když v tom, že mi ty verše přijdou komické, vidíte osobní útok. Není nad zdravé sebevědomí. Mějte se hezky. Jen jsem nakouknul.

  JN

  OdpovědětVymazat
 19. příběh nevěry - touhy, která jde přes mrtvoly...přes pravidla... chvíle za život... čas, kdy svědomí mluví a je umlčeno...vědomě.... bolest rozhodnutí... vědomí následků....a přece jít a vzít.... a není to jen o sexualitě, ale přesunuto i v jiných rovinách.... příběh o tom, jak ty může končit boj s lidskou přirozeností, žádostivostí .... když je vzdán... když je člověk unavený.... hodně rovin vnímám... v tom vidím sílu obrazu....že přiznává realitu lidství, jak se s ním potkáváme sami v sobě.... ono známe Pavlovo "chtít dobro, to dokážu, ale činit už ne...".... to tam slyším, vnímám.... zrdcadlo lidského srdce...

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you