neděle 3. října 2010

Geodesy

7 komentářů:

 1. Rudolfe, předně všechno nejlepší ke čtyřicátinám :-)

  Fotografie mě docela mate názvem. Bral bych ji při tom Tvém výročí jak vzpomínku na dětsví které už kamsi ueklo, traktůrek jsi půjčil tvale Staňkové na hraní a z kraťásků už není ani ta hadra na ulízení. Je ti z toho docela smutno protože výhled na velký důchodový traktůrek prostě v nedohlednu a po Obamovi už na něj stejně nebude.

  Jenže ty jsi to zmátl názvem který míří kamsi do profesní sféry stavařů vyhledávajících místo na domeček kdy se bagr těžko tomu tvému pískovišti vyhne.

  Z fotografického hlediska bych to nejraději viděl jako konceptuální umění na kterém jsi pracoval mnoho let. Ta metoda je tím pověstná.

  Mohlo by to být i docela jinak. To ale nemohu vyjádřit neb některá slova už delší dobu vůbec nepoužívám :-)

  Ať je to jak chce, je k vidění i můj smutný pohled někam směrem do PHR.....

  V každém případě bych použil stativ, pořádně přiclonil a pečlivě exponoval :-)

  OdpovědětVymazat
 2. :))))


  dekuji za prani,....nikdo jinej nedokaze tak krasne okomentovat fotku, s humorem, ktery vyvola usmev na tvari.
  A nemuze to by ani jinak. :))))))

  Neni to piskoviste, (ackoliv je to dobry napad)
  je to prostor kam se hazou podkovy na ten zelezny stick, pripominalo me to , hodne geometricke tvary, a ten zelezny stick neco ja se pouziva v geodezy, kdyz meris krajinu. Blazek bude vedet.

  Ale, dal jsi mne dobrou inspiraci. :)


  delete

  OdpovědětVymazat
 3. Já chci traktůrek!!! A chci a chci a chci!!!:)

  Mně se zdá, že ta fotografie má nějaký potenciál v geometrické kompozici, která je zároveň, řečeno po Jeřábkovsku, správně vyšinutá - nic jednoduchého jako je zlatý řez, co sice oku zalahodí, ale v paměti nezůstane.
  Zároveň se ale nemám čeho chytit. Dotek "hrotu pískoviště" se sloupem je určitě úmysl, ale co ten úmysl znamená a kde je nějaká další opora pro myšlenku a pro jakou myšlenku? Mohla by to být snaha vyfotit prostor plošně díky geometrickým obrazcům, které se dotýkají zdánlivě v jedné rovině... Ale pak mi nesedí ani pravá strana, ani vršek (který je příliš těsný nebo naopak příliš volný...) V té fotce je jeden prvek dotažen k dokonalosti - ten dotek - ale zbytek už nedrží krok... Toť můj dojem... Ale potenciál tam je, na tom trvám.

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj Rudolfe:-)

  ...ke čtyřicátinám...tak nevím, jestli je to mystifikace, pravda, nebo jestli jenom Josef nesnědl hodně toho velblboudího masa.... Na každý pád Ti blahopřeji, minimálně k tomu, že jsi na světě a že je fajn, že jsi tady.

  Ta fotka má potenciál, ale vnímám ji jako nedotaženou. Líbí se mi v téhle kompozici, i s názvem, ale já osobně bych ji nějak drastičtěji nakopnul. No a taky, jak píše Josef, vzal stativ a přiškrtil clonu.

  OdpovědětVymazat
 5. Rudo, jak víš že jsem v životě měřil krajinu ? :-)
  Jinak se připojuji k přímluvě za stativ. Mimo jiné se jím dobře odhání opilci, výborně poslouží při brodění horské bystřiny a občas se na něj nechá i postavit kamera :-) Možná bych zrcadlil :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Ježiš to je kompozice..zaujala mě ta díra s píchákem uprostřed,( opravdu nebezpečné pískoviště pro děti), taky mě trochu irituje ta zelená, ale celkově si s tím fakt nevím rady..:-)

  OdpovědětVymazat
 7. No, a mne sa proste páči, kompozícia hlavne,a pricloniť, to majú pravdu, však dá sa, tam u vás, možno aj bez statívu.Ja bych nezrcadlil. A všetko najlepšie. Si taký mladý- ako sa cítiš.

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you