středa 28. července 2010

Steps to Uncertain Territory

Asi pred hodinou jsem dostal pozvanku od meho pritele ktereho jsem nikdy nevidel abych ,
jestli chci,  se pridal. Je to jako krok mezi vlky.
 Pridat se k vlci smecce utocici na trpasliky.
Kdo se boji nesmi do lesa, ja jsem se nikdy niceho ( vetsinou) nebal, a manzelka mne to, nebo sobe, vysvetluje tim, ze su blbe, a nerozumim dusledkum.
 Jsem pocten, ze jsem by pozvan do kruhu pratel kteri si mysli, veri, ze bych mohl byt platnym ucastnikem. Ja jsem moc na psani nikdy nebyk, spis na kecani, u toho nejsou videt hrubky.
 Prilozim Poem ktery napsala na moji zadost moje dcera, k teto prilezitosti, je to ale v Americtine, tak si to prelozte sami.One step


Is all it takes

To venture out into the unknown

You never know what you

Might stumble upon

And what you might discover

In the unknown

Legs shacking

Sweat trickling down your forehead

Your palms feeling hot

And your shoulders with

The weight of the world on them

You take that one step

That’s all it takes is

One step to make the unknown

Into the

Known

by nicole chorvat

19 komentářů:

 1. Myslím Rudo, že nejsme ani vlci ani trpaslíci. A už vůbec není našim cílem útočit na kohokoliv.

  A pokud náhodou na někoho působíme jako červená barva na krocana, není vina na naší straně a musí si sáhnout do svého vědomí a svědomí.

  Ve verších si moc nepočtu, strojový překlad z angličtiny asi nebude to pravé ořechové a na víc jsem se v cizích jazycích ještě nezmohl. :)


  A k obrázku se budu ještě vracet...víš, že u tebe to musím dělat dost často. Vidíme rozdílně, což neznamená, že se nerespektujeme.

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Rudíku, jsem moc ráda, že jsi mezi nás zavítal, dá se říci, tak nějak na stálo. Mám ráda veselé lidi nad věcí a to jsi Ty.

  Ten příměr s vlky jsi vážně přehnal. Nevím, co jsme doopravdy. Ale dlouho jsme se hledali a nakonec se našli.

  Básničku si umím přečíst a pochopit význam jednotlivých slov, ale pro pochopení obsahu musím počkat na dceru. Ještěže ty naše dcery máme, že?

  Vnímám ten text vlastně podobně jako tu fotku. Je o stopách, o dobrodružství, o tom neznámém před námi. Pěkný úvod, Rudy.

  OdpovědětVymazat
 3. Ivanko, jsme jakýsi klub a klidová zóna, kde se nebojuje s nikým a ničím, ale vstřebává jistá spojitost v odlišnostech.

  Protože každý zde, jsme jiný. Některé z nás jsem přizval právě proto, že mě na jednu stranu zaujali, ale na druhé mi jejich pohled na výtvarný svět dost uniká.

  A jedním z nich je i Ruda. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Rudolfe vitej v kolektivu ktery ma rad fotografie a poukouši se o nich i psat :-) tesim se i na ty tvoje a tvoje psani. Tady v tom tvem uvodnim povidani me ty vety o kolektivnim smeckovitem smerovani prijdou jako ze špatne pohadky a vubec me nepotešili. Snad je to jen nedorozumeni

  OdpovědětVymazat
 5. Sorry, mnelo vyvolat usmnev na tvari, ne zlobu.

  Moje chyba.

  OdpovědětVymazat
 6. Rudy... vítej... na teritoriu neznámém... zaoceánském... :-))

  Vidím, že se trošku naplnila tvoje slova... bál ses neznalosti čestiny... a možného neporozumění toho co nedokážeš přesně česky vyjádřit...
  Já si tvoje písmenka přeložila do jemnější češtiny... a ve spojení s fotkou jen dořeknu... nevzdávej se... těším se na tvoje fotky... budou určitě fajn... a tvoje písmenka taky vždy ráda přečtu... :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Já myslím, že není tak zle. Kdo si chce najít třísku v oku bratra svého, ten ji najde, ať tam je či není.

  Já se usmívám...

  ...a vy?

  OdpovědětVymazat
 8. Františku může být i hůře...
  Já se chystám nafotit cyklus fotek proroka Mohameda... ten ti tady asi raději dávat nebudu... to je už hodně velká tříska v oku... :-))

  OdpovědětVymazat
 9. Báro, dvě připomínky:

  1) Nedáváš to MNĚ, ale NÁM. tohle je kolektivní dílo a já ho jen technicky správcuji, protože se zatím jiný trouba nenašel.

  2) ať si říká kdo chce co chce o kolektivní vině a svědomí - tady si neseš VLASTNÍ KŮŽI NA TRH. Už proto, že jsme dospělí a svéprávní lidé.

  OdpovědětVymazat
 10. Já vím... :-)
  Tedy nemohla bych to nám udělat... fotky toho jehož jméno se pomalu ani nemůže veřejně říkat... proroka "cenzůrováno", bohužel vadí lidem, kteří neoddělují osobní či kolektivní vinu... ale ty fotky udělám... nejsem srab... už delší dobu ten nápad nosím v hlavě... :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Prichod muj ponekud kontraverzni,....

  Mohamed zni dobre....nevim komu by vadil prorok,

  OdpovědětVymazat
 12. Hádej... komu... kdo jeho svobodné připodobňování nemá rád...ale raději uzavřeme tohle, pro připodopňování ve fotografii však jistě zajímavé, téma... :-)

  OdpovědětVymazat
 13. Asi nakonec dobře, že tohle tady je. Takový lístek o tom, že už nemá smysl používat platformu FB k vytahování či zasekávání trnů do očí u jiných břehů, případně i třísky přímo vyhledávat. Lépe se to snad dělá přímo na místě.

  Pokud by tou třískou snad měla pro někoho být sama zdejší tvorba, říkejme ji třeba "třískou inspirační" .

  OdpovědětVymazat
 14. Nejsem osoba ktera by vyhledavala spory a nejsem osoba, ktera by mnela potrebu nekoho urazet, nebo nerespectovat.

  Samozrejmne ze dokazu rozcilit, jak v minulisti nekolikrat Frantiska na jeho blog, ale zaroven jsme mneli vzdycky constructyivni debaty koncici usmevem.

  To co jsem napsal v uvodu, je trochu , hodne vyzvednute , nafouknute z proporci. Nemnelo by to byt o trnech nebo triskach, ale
  pokus o humor a sarcasmus. Vyvolalo neocekavane reakce mozna opravnene , vzhledek k situations co nastali v nedavne minulosti.
  Pravdepodobne jsem se svym komentarem, clankem dotkl bolestive casti, kterou cas jeste nezahojil.
  Vzdycky je moznost si vybrat mezi rozcilenim a usmevem.Nesmime se nechat ovlivnovat udalostmi,vedlo byto to k mlceni.

  OdpovědětVymazat
 15. Rudy, u mě v pohodě, opravdu. Zaprvé znám, jak člověk v cizí řeči, byť se ji učí roky, těžko odhaduje emoční dopad, abych tak řekla, a zadruhé, já spíš přemýšlela, co to říká o nás jako skupině a jak je možné na nás nahlížet a proč, kdy a kde to vzniklo.

  Tak, jak se popisuješ (nekonfliktní člověk s nadhledem a humorem) Tě taky znám, proto jsem to nebrala v žádném případě jako něco výsměšného nebo dokonce útočného, spíš nešťastnou volbu úvodního skoku do vody.

  :-)

  OdpovědětVymazat
 16. není třeba mít strach z prvního kroku do neznáma, neb kráčet se nebojíš, a chodit umíš...
  (pochopil jsem dobře verše?)

  obrázek "správnácky" drsnej :)

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you