úterý 12. ledna 2010

Ochutnávka z Week of Life


Milí kolegové...

Přináším ochutnávku šesti fotografií z projektu http://www.weekoflife.com/cz/default.aspx

Dnes, kdy mám nafocený celý cyklus a ohlédnu se zpátky, vidím...sedmidenní stres, kdy bylo nutné každý den exponovat devět koukatelných fotografií, vidím stoprocentní zaujetí pro věc a především celkové obohacení vlastního vidění a pohledu na fotografii. A vidím způsob, kterým jsem prožil sedm dní.

Zhruba od třetího dne cyklu jsem si každé ráno za řevu budíku nahlas říkal Tak dneska už to, Františku, nedáš...zkuste si vidět každý den kolem sebe dokola to samé a fotografovat to zajímavě. Zkuste zkoušet vidět výtvarně tam, kde byste jinde ani nevyndali fotoaparát z brašny. Zkuste si fotit koncepčně. A vlastně..zkuste si TO, je to ohromné.


6 komentářů:

 1. Celkem ti závidím jak jsi to zvládnul... někde v kouktu je touha to zkusit, proti ní stojí respekt před p.Fotografií, abych ji svou troufalostí neurazil...

  OdpovědětVymazat
 2. Františku, včera jsem se chvíli tvým týdnem procházel s tebou. Máš můj obdiv.

  OdpovědětVymazat
 3. jak už jsem psala jinde, klobouk dolů, celý cyklus se mi líbí a je mi blízký - z mnoha důvodů. Jinak se připojuju k Jirkovi T... jsem na tom podobně. Ať se daří dál...

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 5. Tady byl hloupý a samozřejmě anonymní takřka poláškovský výpad na Jirku Trnku.

  Tudíž poprvé uplatňuji kapitolu A odstavec 3 pravidel tohoto fotoblogu a uvedený osobní výpad likviduji.

  OdpovědětVymazat
 6. Tvůj set je ozdobou Week of Life. No a všemu, co píšeš pod tím, rozumím a měla jsem to stejné. Možná pro příště vidět ještě jiné věci, ještě drobnější momenty v životě, aby se člověk neopakoval, to je asi jediná cesta. Těším se na svůj druhý týden, až k tomu dozraju.:)

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you