úterý 6. října 2009

Někdy stačí málo...

Velmi mě oslovují a fascinují snímky, na kterých vlastně "nic není", přesněji řečeno, není na nich třeba úchvatné a dojímající štěňátko, koťátko visící na plotě, nádherná orchidej nacpaná do formátu či úžasné štíty velehor stejně jako bouřící moře se slunce západem/východem. Další pokus o mou milovanou, oničemovskou fotografii, kde má hrát hlavní melodii skladba barevných fleků a rytmus držet třeba jen pár ostrých bodů... (Fotografováno na chvíli uloupeným Canonem 20D s nasazeným jakýmsi objektivem. Poskytl Fotolama)

5 komentářů:

 1. Fotografie není nic jiného než nosič informace. Stejně tak jako text nebo soubor zvuků.
  Někdy stačí velice krátký text nebo soubor zvuků aby sdělil velice moc. Říká se tomu poesie a hudební motiv. Jindy poslouchám nebo čtu hodinu a sdělení se nedostaví.

  To může mít dva důvody. Buď jsou sdělení natolik odborná, že přes mé vzdělání a zkušenosti nejsem schopný tu informaci vstřebat a akceptovat.
  Nebo v těch textech a zvucích sdělení (informace) není. Tuhle jsem zase poslouchal pana Já myslím Paroubka. Mluvil dlouho a neřekl nic. Asi se opájel zvukem svého hlasu. To je u politiků častá nemoc.

  Potíž je v tom, že nerozumím často ani té poesii a hudbě. Znám a akceptuji jen její část.

  Analogie s fotografováním je snad jasná :)

  OdpovědětVymazat
 2. Jaroslave, půjdu rovnou k fotce...

  Myslím, že v daném odvětví ční nad ostatní. Líbí se mi...ano, přesně, líbí se mi to, že její rytmus stojí na pouhých několika bodech. Líbí se mi pozadí. Ale pro moji estetiku je to málo. Vlastně chci říct, že mi nestačí "jen" kompoziční a technická preciznost s výtvarnějším zpracováním...chybí mi tam taková ta brsnivost (termín klasika z HK, brsnivý - "emočně vysírací") a vášeň. Takhle je to pro mne "pouze" řemeslo. I když moc dobře udělané.

  OdpovědětVymazat
 3. Brsnivý... Ten pojem si musím zapsat pod kůži, ten se mi líbí.

  Fotografie tohoto typu jsem vždycky nazírala s nedůvěrou - porce poezie, ale málo něčeho hrubozrného, zemitého, vášnivého.

  Píšu pod vlivem červeného... vlastně Modrého portugala, snad mi bude odpuštěno.

  OdpovědětVymazat
 4. čtu Tě rád

  řezal bych zprava ...i fotku :-)

  OdpovědětVymazat
 5. To Eva: Ještě že ne portugalce... hyhyhyhy

  OdpovědětVymazat

please sign in or put your name in comment box
so we know how to call you